İnsan Hakları Kurulu Karakolları Denetledi

İnsan Hakları Kurulu Karakolları Denetledi

İnsan Hakları Kurulu Karakolları Denetledi

Yatağan Kaymakamlığı İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden oluşan üç kişilik heyet, dün ilçemiz merkez, belde ve köylerinde bulunan karakolları denetledi.

Yatağan Kaymakamlığı İnsan Hakları Kurulu üyeleri İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Başhekim Uzm. Dr. Esin Nebioğlu ve Muğla Barosu Yatağan Temsilciliği'nden Avukat Nadiye Asu Arda Uysal'dan oluşan üç kişilik heyet, dün Yatağan Polis Merkezi Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı'nı denetlediler.

İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar; “bu denetim, Yatağan Kaymakamlığı İnsan Hakları Kurulu'nca aylık rutin denetimlerinden birisidir. Tüm karakolları dolaşıp, özellikle nezarethanelerin, insan hakları kurallarına uygun olup olmadığına, fiziki koşullarının sağlıklı olup olmadığına bakıyoruz. Yaptığımız denetimlerde bir olumsuzluğu rastlamadık. Umarız bundan sonra da karakollarımız uygun koşullarda görevine devam eder. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasında karakollarımızın önemi büyüktür. Biz de bu kapsamda Muğla İl Özel İdaresi'nden MOBESE için ilk olarak 50 bin lira ödenek ayırarak fitili ateşlemiştik. Diğer ödeneklerle Kaymakamlık makamında birleşen kaynakla MOBESE sistemi ilçemize önümüzdeki günlerde kurulacak. Bu sistem de güvenlik güçlerimizin işini hayli kolaylaştıracaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68