“İnsanlık Yoğun Bakımda” İzdihamı

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde geçtiğimiz Cuma akşamı YEAŞ Sinema Salonu’nda sahnelenen “İnsanlık Yoğun Bakımda” adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü. Tiyatro oyununu izlemek isteyen pek çok kişi salonda oturacak yer bulamazken sorun takviye edilen taburelerle çözüldü.

“İnsanlık Yoğun Bakımda” İzdihamı
 Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hazırlanan “İnsanlık Yoğun Bakımda” adlı tiyatro oyunu geçtiğimiz Cuma akşamı saat 21:00’de YEAŞ Sinema Salonu’nda izleyicilerle buluştu.

Memiş Doyran’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nden Berfin Saraçoğlu, Cansu Aygün, Ceren Ertop, Cüneyt Yeşildere, Dostcan Küpeli, Elif Savgu, Fatih Yaman, Hilal Doyran, Kübra Coşkun, Merve Kazmacı, Merve Kütük ve Ozan Mehmet Şaşmaz isimli öğrenciler rol aldı.

Yatağan halkı etkinliğe yoğun ilgi gösterirken, izleyiciler arasında Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, Yatağan Müftüsü Sahabettin Yılmaz, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, Milli Eğitim şube müdürleri ve okul müdürleri dikkat çekti ve yoğun ilgi nedeniyle yetersiz kalan salonda yer sorunu takviye yapılan taburelerle çözüldü ve öğrencilerin usta oyunculara taş çıkartırcasına sahneledikleri tiyatro oyununda hastanelerde yaşanan sorunlara dikkat çekildi.

Oyun sonrası görüşlerini aldığımız Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal; “Sosyal aktiviteler öğrencilerimizin gelişimi için çok önemli. Bu gibi faydalı etkinlikler ilçede eğitim veren okullarımızda sıkı sık düzenleniyor ancak öğrencilerimizin bu alanda oldukça başarılı olduğunu görmek mutluluk verici.

Sergilenen oyunla yaşanan sorunlar sempatik bir dille ele alındığı gibi aynı zamanda bizleri konu hakkında düşünmeye de sevk etti.

Oyunun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle de usta oyunculara taş çıkartan öğrencilerimize bu güzel günü bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
EZO
EZO - 6 yıl Önce

memiş bey bugüne kadar gelmiş en mükemmel öğretmen. boş zamanlarinda, ders saatleri dişinda dahi öğrencileri ile geçiren nadir eğitimcilerden. memiş hocamiza sahip çikmaliyiz...

- 6 yıl Önce

evet kesinlikle öyledir memiş doyran
ancak haberde yanlış var ilçenizdeki okulların başka hiç birinde bu faaliyetler yapılmamakta ben o ilçede o okulda rol aldım başka faaliyette bulunulduğunu görmedim. yalnızca o okulda gördüm oynadım. başka okuların yaptığını söyleyip yalanla kendini yükseltmeye çalışan kişiler olmasına rağmen makamına bakmadan ben yazıyorum dostcan küpeli olarak

SIRADAKİ HABER