İnternetleri olmadığı için eğitimden geri kalacaklar!

Yatağan’ın Yeni Mahallesi’nde internet altyapı çalışması nedeniyle internet hizmeti verilemiyor. 29 Eylül’den beri olmayan hizmetin, 16 Ekim’e kadar süreceği öğrenilirken, bu dönemde özellikle eğitimlerini internet üzerinden sürdüren öğrencilerin mağdur olacak.

İnternetleri olmadığı için eğitimden geri kalacaklar!

Yeni Mahalle Karaoğlanoğlu Caddesi’nde internet altyapı çalışmaları nedeniyle 29 Eylül’den bu yana internet hizmeti verilemiyor. Özellikle pandemi nedeniyle eğitimlerini internet üzerinden sürdüren öğrencilerin can damalarından biri olan internetin olmayışı, mahalle sakinlerini çileden çıkarttı.

Yaklaşık bin hanede internetin olmadığını ve bu hanelerde çok sayıda öğrencinin internet vasıtasıyla derslere katılması gerekirken katılamadığını belirten mahalle sakinleri, yetkililerin bu kadar uzun sürecek çalışmayı internetin daha çok ihtiyaç duyulduğu eğitim döneminden önce yapmamasına tepki gösterdiler.

Yetkililerden bu konuda yardım bekleyen mahalle sakinleri, çalışma bitene kadar alternatif bir hizmetin sunulması talebinde bulundular.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68