İş Başa Düştü

Okul binasının yetersizliği nedeniyle sık sık gündeme gelen Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi geçtiğimiz Çarşamba günü düzenlediği kermesle yeni okul için para topladı.

İş Başa Düştü
 Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi okul yönetimi ve okul aile birliği işbirliğinde düzenlediği kermesle okul yararına para topladı.

Çarşamba günü Pazar yerinde yapılan kermese halk ve öğrenci velileri yoğun ilgi gösterirken, okul aile birliği yöneticileri tarafından yapılan açıklamada kermesten elde edilen gelirin yeni okul binası için kullanılacağı belirtildi.

Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Şener yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere öğrencilerimiz kötü koşullarda eğitim görmeye çalışıyor. Yeni okul binasının yapımı için bazı çalışmalar mevcut ancak bu çalışmaların meyvesi bir an önce alınmalı. Bu konuda gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle iletişim kurduğumuz gibi siyasi partiler ile de görüşmelerimiz oldu. İktidar Partisi’nin İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ile yaptığımız görüşmede yeni okul projesinin 2014 yılı programına aldırılmaya çalışıldığı belirtildi. Ayrıca belediye tarafından okul yerimizin devri de gerçekleştirildi. İstihdam açısından en önemli eğitim kurumlarımız arasında yer alan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Yatağan’da da eğitim vermesi çok önemli. Bu konuda yetkililerin el birliği içinde gereken adımları atmasını istiyoruz. Kermesimizden elde ettiğimiz geliri de okul binasının yapımı için ayıracağız. Bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve benzer etkinliklerimiz devam edecek. Ayrıca yetkililerle de temaslarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kermeste öğrenci velileri ve öğrenciler tarafından hazırlanan ev yemekleri satışa sunulurken, keşkek, pilav gibi ürünlerin yanın sıra giyim malzemeleri de tezgahlardaki yerini aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56