İş dünyanın yeni girişimcileri eğitiliyor

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle düzenlenen yeni girişimcilik kursu, iş dünyasına yeni girişimciler kazandıracak.

İş dünyanın yeni girişimcileri eğitiliyor
 MUTSO ve KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde açılan yeni girişimcilik kursu, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki derslikte sürüyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Emin Uzun tarafından verilen kurs ile 30 yeni girişimcinin iş dünyasına kazandırılması hedefleniyor.

Uzun tarafından verilen eğitimler kapsamında, kursiyerler daha çok risk alma, yenilikleri yakalama, fırsatları değerlendirme ve tüm bunların hayata geçirilmesi konusunda bilgilendiriliyor. Eğitimlerin yanı sıra kursiyerler 50 bin lira hibe ile 100 bin liralık kredi almaya da hak kazanıyor.

İlginç fikri bulunan girişimcilere fırsat sağlayan KOSGEB, ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ ile yeni istihdam alanları oluşturulmasını sağlıyor. İşsizliğin önlenmesi adına hayata geçirilen bu projeye MUTSO da tam destek veriyor. İlçede açılan kurslar sayesinde yüzlerce kişi girişimci olma fırsatı yakaladı. Birçok kişi işini kurarken, birçok kursiyer de binlerce liralık destek aldı. Eğitimlerin ardından sertifika almaya hak kazanacak olanlar yeni iş kuracaklar. Kursu bitirenler, proje geliştirme karşılığında KOSGEB’den 50 bin lira hibe, 100 bin lira ise kredi alabilecek.

Eğitimleri takip eden MUTSO Meclisi Başkan Yardımcısı Mustafa Kale ise girişimcilere tavsiyelerde bulunarak iş hayatındaki tecrübelerini paylaştı.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Kale, “Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Eğitim sonunda girişimci adayları kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyime sahip olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95