İş Sağlığı ve Güvenliğine yeni bir eser: “Sağlık ve Güvenlik Dokümanı”

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü iş sağlığı ve güvenliği birimi çalışanları tarafından hazırlanan “Sağlık ve Güvenlik Dokümanı”, Yatağan Kaymakam Vekili ve Belediye Başkanı’na takdim edildi.

İş Sağlığı ve Güvenliğine yeni bir eser: “Sağlık ve Güvenlik Dokümanı”
 Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sorumlusu Suat Gedik ile iş güvenliği uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Fatih Keçeli tarafından hazırlanan 416 sayfalık “Sağlık ve Güvenlik Dokümanı”nın baskısı tamamlandı. Yatağan ilçesindeki Anıl Ofset Matbaa’da baskısı yapılan kitabın, iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli bir rehber olması bekleniyor.

Yoğun bir mesai harcanarak hazırlanan kitabın Türk edebiyatından bir ilke imza attığını savunan Nevzat Çağlar Tüfekçi, muhabirimize yaptığı açıklamada, kitapta iş güvenliğini öykü diliyle anlattıklarını belirterek, “Bu kitapta, diğer iş sağlığı ve güvenliği kitaplarından farklı olarak iş güvenliğinin sosyolojisi ve psikolojisini de ele aldık. Ayrıca ustabaşı ve üretim müdürleriyle, iş güvenliği söyleşileri yaptık. Daha önce yaşamış oldukları sorunları dinledik ve bunlardan ders çıkartılmasını amaçladık” dedi.

Kitabın ilk baskıları Aylanç ve Işık’a

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ. Maden Direktörlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi çalışanları, Yatağan Kaymakam Vekili Ekrem Aylanç ile Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret ettiler.

Termik Maden Direktörlüğü İSGB sorumlusu Suat Gedik ile iş güvenliği uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Fatih Keçeli tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında iş güvenliği konuları ele alınarak, iş güvenliğinin önemi üzerinde duruldu ve Maden İSGB ekibi tarafından Maden Direktörlüğü işyerleri için hazırlana “Sağlık ve Güvenlik Dokümanı” hediye edildi.

Ayrıca Nevzat Çağlar Tüfekçi tarafından yazılan "Bir Başka Yürekle Yasamak-Bir Bilim İnsaninin Hayati- T. Ayhan Çıkın Kitabı" isimli Nehir Söyleşi kitabı da Aylanç’a takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95