İşçi Partisi Genel Sekreter, Yatağan gözlemlerini Demeç Gazetesi’ne yorumladı

İşçi Partisi (İP) Genel Sekreteri Serhan Bolluk, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

İşçi Partisi Genel Sekreter, Yatağan gözlemlerini Demeç Gazetesi’ne yorumladı
 Özelleştirme süreci devam eden Yatağan Termik Santrali ve kömür sahalarıyla ilgili olarak, özelleştirme karşıtı eylemlerini sürdüren Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının temsilcileri ve işçilerle görüşmek üzere Yatağan ilçesine gelen İP Genel Sekreteri Bolluk, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaparak ziyaretini değerlendirdi.

Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesinde kritik bir on güne girildiğini kaydeden Bolluk, sendika temsilcileri ve işçilere yaptığı ziyaretlerde, onların kararlı ve moralli şekilde özelleştirme karşıtı mücadelelerine devam ettiğini gözlemlediğini söyledi.

Bolluk, işçiler ve sendika yöneticileriyle yapılan görüşmelerdeki gözlemleriyle ilgili olarak ise, “Enerji ve maden işçileri başarıya kitlenmiş durumdalar. Çünkü yaptıkları işin, sadece basit bir üç üniteli termik santralin özelleştirilmesini engellemekten çok daha önemli olduğunun farkındalar” dedi.

Yatağanlı işçilerin özelleştirme karşıtı mücadelelerini vatan mücadelesine benzeten Bolluk, özelleştirme sürecinin durdurulması durumunda bunun emek hareketi açısında dönüm noktası olacağını söyledi.

İşçilerin, santral ve kömür ocağını kendi mallarıymış gibi koruduğuna değinen Bolluk, şöyle konuştu:

“463 günü geride bıraktılar. Asıl zorluk geride kaldı. Bunu ben de kendilerine ifade ettim. Şimdi işin nispeten daha kolay safhasındayız. Zor olan şu 463 günü buraya kadar getirebilmekti. Bundan sonrası daha kolay. İşçi Partisi olarak işçi kardeşlerimizin yanındayız. Bugüne kadar elimizden gelen her türlü desteği, hem Yatağan’da hem de Türkiye çapında verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz, ta ki bu mücadele başarıyla tamamlanana kadar.”

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68