İŞÇİLER KARAYOLUNU TRAFİĞE KAPATTILAR

Yatağan Termik Santrali ve bu santrale kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirme tarihinin açıklanması nedeni ile termik santral önünde toplanan işçiler Yatağan Milas karayolunu trafiğe kapattılar. Bugün saat 16.30’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak ihalenin haberi alan enerji ve maden işçileri variller ile 10 dakika karayolunu trafiğe kapattılar.

İŞÇİLER KARAYOLUNU TRAFİĞE KAPATTILAR
 Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait; Yatağan Termik Santrali, Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınırlar, Yatağan Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar, GELİ’nin üzerinde bulunduğu taşınmazlar ve GELİ tarafından kullanılan “Varlık Satışı” yöntemi ile, ilgili Maden Ruhsatları ve bu Ruhsatların kapsadığı Maden Sahalarının “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile taşınmazların bir bütün halinde özelleştirme ihalesinin bugün saat 16:30’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak olmasının açıklanmasının ardından Yatağan Termik Santrali önünde toplanan işçiler Milas Yatağan Karayolunu trafiğe kapattılar. Yatağan Termik Santrali önünde enerji ve maden işçileri tarafından 270 gün önce Muğla’da bulunan termik santraller ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirilme kapsamına alınmasının ardından kurulan direniş çadırında nöbet tutan işçiler özelleştirme tarih ve saatinin açıklanmasının ardından Yatağan Milas Karayolu’nu çift taraflı olarak variller ile kapattılar. İşçilerin yolu yaklaşık 10 dakika kapatması ile karayolunda uzun araç kuyruğu oluştu. İşçiler Ankara’dan sendika temsilcilerinden gelecek haberler doğrultusunda hareket etmek üzere karayolunu trafiğe açtılar.

Termik santral önünde yol kapatma eylemin yapıldığı esnada Yatağan Termik Santrali’ne kömür temin eden Güney Ege Linyitleri İşletmesi önünde de maden işçileri tarafından Milas Yatağan Karayolu’nun iş makineleri ile kapatıldığı öğrenildi.

(MK-)

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68