banner80

İŞÇİLERE TEKRAR ENGELLEME GELDİ

Muğla’da bulunan termik santraller ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ile Kemerköy Liman Sahası’nın özelleştirme kapsamına alınması nedeni ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde özelleştirme kararından vazgeçilmesi için açıklama yapmak için Ankara’ya gidecek olan enerji ve maden işçilerinin toplu çıkışının valiliğe gelen yazı ile engellendiği iddia edildi.

İŞÇİLERE TEKRAR ENGELLEME GELDİ
 Özelleştirme kararından vazgeçilmesi için Ankara’ya gitmek isteyen işçilere ikinci kez engelleme geldi.  Milas’ta bulunan Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrali ile bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ve Kemerköy Liman Sahası’nın özelleştirilmesi için ön yeterlilik ve son teklif verme günü olan 10 Nisan’da Ankara’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde açıklama yapmak isteyen enerji ve maden işçilerinin Yatağan ve Milas’tan toplu çıkışının engellendiği iddia edildi.

Muğla’da bulunan termik santraller ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirilmesine karşı çıkmak için yarın akşam Ankara’ya gitmek isteyen işçilere tekrar engelleme geldi. Ankara’dan Muğla Valiliği’ne işçilerin toplu çıkışına izin verilmemesi doğrultusunda yazı geldiğini iddia eden TES İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin yaptıkları ortak açıklamada; “Demokratik bir hak olan açıklama hakkımızı kullanmak için Ankara’ya gidecektik. Fakat daha önce de olduğu gibi bu hakkımızın engellenmeye çalışıldığını öğrendik. İşçilerin Yatağan’dan toplu olarak çıkışının engellenmesi için Ankara’dan Muğla Valiliği’ne bir yazı geldiği duyumunu aldık. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde yapacak olduğumuz açıklama hakkımızın ve seyahat özgürlüğümüzün engellenmesi sebebiyle AKP İktidarının bu tavrını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dediler.
Enerji ve maden işçilerinin daha önce de 24 Ocak tarihinde Ankara'ya gitmeleri engellenmişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68