Işık: “Rektörümüze güveniyoruz”

Işık: “Rektörümüze güveniyoruz”

Işık: “Rektörümüze güveniyoruz”

Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği Başkanlığına getirilen Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Rektörümüze güveniyoruz, 2013 yılında yüksek okul bitirilecek” dedi.

Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği geçtiğimiz günlerde Belediye Toplantı Salonu,nda bir araya gelerek olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Bu güne kadar yapılan çalışmalar değerlendirildi, faaliyet ve denetim raporları okundu. Daha sonra yapılan seçimde Yeni Yönetim H. Haşmet Işık, Tarcan Oğuz, Mustafa Öztürk, Kadir Serkan Tekin ve Serkan Başak,tan oluştu.

Yeni yönetim, yaptığı görev bölümünde, Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği Başkanlığı,na Belediye Başkanı H. Haşmet Işık,ı getirdi. Belediye Başkanı ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği Başkanı Haşmet Işık; “Yatağan,a Yüksek Okul kazandırmak için bu güne kadar yaptığımız çalışmalar ortadadır. Yüksek okulumuz halen üç programda 100,ün üzerinde öğrenciyle hizmet vermektedir. Ancak okul kendi binalarına taşındığında yeni açılacak programlarla bin öğrenciyi geçmesi hedeflenmekte, bu da ilçemizin sosyal ve ekonomik yapısı için çok önem arz etmektedir. Bilindiği üzere Belediye ve Dernek olarak Yüksek Okul,u kendi binalarına taşımak için çok büyük gayret sarf ettik. Kaba inşaatında önemli oranda mesafe alındı. Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar, okul inşaatının incelemiş ve beğenmiştir. Daha sonra Sayın Kaymakamımızla makamında yaptığı görüşmede okulun kalan kısmının tamamlanması için gerekeni yapacağını söylemiştir. Rektörümüze güveniyoruz. 2013 yılında Yüksek Okul,un kendi binaların taşınmasını bekliyoruz. Ben, okulun bu duruma gelmesinde katkısı olan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68