İsim değişikliğinin ardından ilk defa konuştu

İşçi Partisi, Olağanüstü Kurultayı’nda parti ismini ve logosunu oy birliğiyle değiştirdi. Vatan Partisi olarak belirlenen yeni ismin ardından partinin Yatağan İlçe Başkanı Recep Helvacı, açıklamalarda bulundu.

İsim değişikliğinin ardından ilk defa konuştu
 ‘Milli Hükümet İçin Birlik’ sloganıyla Ankara Arena’da toplanan kurultayda, İşçi Partisi ismini ‘Vatan Partisi’ ve parti logosunu değiştirme önerisini delegelerin onayına sundu. Yapılan oylamada, partinin ismi delegelerin oy birliğiyle Vatan Partisi, parti logosu ise ‘Yıldızın çevresine buğday başağı’ olarak değiştirildi.

Farklı siyasi görüşlerdeki ortak kaygıları olan insanların bir araya gelebilmesi için genelleyici bir isim olması gerektiğini kaydeden Helvacı, Vatan Partisi’nin ülkenin tüm kesimlerini kapsayacak bir parti olduğunu söyledi.

Türkiye’nin daha önce sağ ve sol diye bölündüğünü belirten Helvacı, ülkenin bugün ise Alevi-Sünni veya Türk-Kürt diye bölündüğünü savunarak, “Vatan partisi olarak bütün bu bölünmeleri kabul etmeyip birlik içinde olmamız gerektiğine inanıyoruz. Milliyetçi, Halkçı ve sosyalist tüm grupların bir çatı altında toplanmasını öneriyoruz” dedi.

Helvacı, muhabirimize yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Emeğinin ve alın terinin siyaseten temsil edilmediğini düşünen, kısaca Türkiye siyasetinden umudunu kesmiş, herhangi bir siyasi çözüm önermemesine rağmen sadece AK Parti'yi yıkmak üzere siyaset yapan partilere kerhen oy veren, özellikle Meclis içerisinde olan partilere inanmayıp sandığa gitmeyen vatandaşlarımızın mutlaka sandığa gitmesini ve birleşip Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi olan Altı Ok ile oluşturulan program ve devrim kanunlarına sahip çıkabilmek için birlikteliğe çağırıyoruz. Vatan'ın bölünmesi, milletin birliği için kaygısı olan tüm vatandaşlarımızı Vatan partisi çatısı altında toplanmaya çağırıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90