İskenderoğlu ve Bölünmez, Stratonikeia’ya hayran kaldı

Yatağan’ı ziyaret eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz eşliğinde Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti’ni gezdi. İskenderoğlu ve Bölünmez, 3 bin 500 yıllık kente hayran kaldıklarını belirttiler.

İskenderoğlu ve Bölünmez, Stratonikeia’ya hayran kaldı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde gerçekleştirilen AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanlığı’nın Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Muğla’ya gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez, kongrenin ardından Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü makamında ziyaret ettiler.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Duygu Pınar Marçalı eşliğinde ilçeye gelen İskenderoğlu ile Bölünmez’i, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve eşi Ümmühan Toksöz ile AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin karşıladı.

Yatağan ve belediye hizmetleri hakkında bilgilerin verildiği ziyaretin ardından heyet, Stratonikeia Antik Kenti’ne giderek incelemelerde bulundu.

Burada Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ten kent, kazı çalışmaları ve restorasyonlar hakkında bilgiler alan İskenderoğlu ve Bölünmez, “Gladyatörler Şehri” ve “İmkansız Aşkların Şehri” olarak bilinen Stratonikeia Antik Kenti’ne hayran kaldıklarını belirttiler.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez’i Yatağan’da ağırlamaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, her iki milletvekiline de teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68