İşkur’la işi olanın Menteşe’ye gitmesine gerek kalmadı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Muğla Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesinde irtibat bürosu açıldı.

Burak Alper Kuş
İşkur’la işi olanın Menteşe’ye gitmesine gerek kalmadı!

İşkur Muğla Müdürlüğü ile Yatağan Kaymakamlığı arasında imzalanan protokolle, Yatağan Hükümet Konağı’nda İrtibat Bürosu açıldı.

Hükümet Konağı’nın üçüncü katında hizmete giren büro için açılış töreni düzenlendi. Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İşkur Muğla Müdürü İlyas Sarıyerli, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Şirin Celep katıldı.

Çalışma ve İşkur Müdürlüğü’nün Yatağan’da açtığı irtibat bürosunun müdürlüğün hizmetlerinin daha fazla kişiye ulaşması için önemli olduğunu belirten Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, müdürlüğün talebi üzerine kaymakamlık personelinin büroda görevlendirildiğini söyledi.

İrtibat bürosunun kurulmasından dolayı Sarıyerli’ye teşekkür eden Çiçek, “İrtibat bürosunun kurulması, ilçemiz için önemli bir hizmettir. Bu sayede hem zaman hem de kaynak israfının önüne geçilecek. Artık hemşerilerimizin talepleri daha kısa sürede yerine getirilebilecek” dedi.

İşkur olarak Muğla’nın tüm ilçelerinde çalışma ve istihdam alanında hizmet verdiklerini belirten İl Müdürü İlyas Sarıyerli ise, hizmetleri daha çok vatandaşa ulaştırabilmek için planlamalar yaptıklarını söyledi.

Sarıyerli, yerinden yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini kaydederek, “Yatağan’da kurslar düzenliyoruz. Bu konuyu da Yatağan Kaymakamımızla paylaştığımızda memnuniyetle karşıladılar. Vatandaşlarımızın müracaat yapacağı zaman artık Muğla’ya gelmesine gerek kalmayacak. Hükümet konağında açılacak büroya gelen vatandaşlarımız gerekli müracaatlarını yapabilecek” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56