İstiklal Marşı’ın Kabulü’nün 102’inci yılı kutlandı

İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü çerçevesinde, Yatağan Gençlik Merkezi’nde program düzenlendi.

İstiklal Marşı’ın Kabulü’nün 102’inci yılı kutlandı

Düzenlenen programda Yatağan’da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan ‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Muammer Mersincik ve Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz,  tarafından hediyeleri verildi.

Yatağan Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Karataş Yaptığı konuşmasında “724 şiir arasından seçilen İstiklal Marşı; 12 Mart 1921’de Meclisi coşku ve heyecana sevk etmekle kalmamış o günden bugüne, bugünden geleceğe, bağımsızlık sembolü olarak milletimizin benliğinde yerini almıştır.
Marşımız, milletimizin bağımsızlık sevdasının, imkansızlıklar içinde gösterdiği büyük kahramanlığın, büyük fedakarlıklarla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Her dizesi, her kelimesi milletimizi tek yürek, tek bilek haline getirir. İstiklal Marşı yüz yıl önce bu toprakları işgale kalkışanlara Akif’in dizeleriyle milletimizin haykırışı olmuştur.” dedi.
Konuşmaların ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatının okunması ve hayatını anlatan slayt gösterisi protokol ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile izlendi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102’inci yılı 12 Mart İstiklal Marşı programına Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Muammer Mersincik, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin, Yatağan Meslek Yüksekokul Müdürü Kerim Bender, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdürü Adil Haçan, Yatağan Ak Parti İlçe Başkan Vekili Osman Koç, Yatağan MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Çay, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90