İtfaiye ekipleri yangın tatbikatı düzenledi

Yatağan Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında aldıkları eğitimleri düzenlenen tatbikatla hayata geçirdi.

İtfaiye ekipleri yangın tatbikatı düzenledi
 Yatağan Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında belediye personeline yönelik çalışmalarına devam ediyor. Daha önce verilen eğitimleri tatbikatlarla hayata geçiren ve her an hazırlıklı olmak için çalışmalar yürüten Yatağan Belediyesi, personele yönelik yangın tatbikatı düzenledi.

Yatağan Belediyesi’nin hizmet binasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen yangın tatbikatına, tüm personeller katıldı.

Tatbikat, tüm müdürlüklerde aynı anda yangın çıkması, çalışanların bazılarının mahsur kalması ve kurtulması senaryosu üzerine hazırlandı. Yangın tableti ile duman çıkarılarak başlatılan tatbikat, toplanma alanında yapılan yoklamada içeride kalan personelin tespit edilmesi ve kurtarılması sonucunda, aldıkları eğitim ve talimatlar doğrultusunda, personeller tatbikatı başarı ile sonuçlandırdı.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye personellerinin iş sağlığı ve güvenliği için bu tür eğitim ve tatbikatları sürdüreceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95