İyi ki sahip çıktınız!..

1 yıl önce gazeteciler tarafından 6 çocuğuyla birlikte çöplükte kurduğu naylon çadırda 6 çocuğuyla yaşama tutunmaya çalışırken haber olan ve devlet korumasına alınan 32 yaşındaki B.K. iki kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü. Yapılan araştırmada genç kadının çalıştığı temizlik firmasındaki bir bayan arkadaşı tarafından erkeklere pazarlanmaya çalışıldığı ve kadının erkek arkadaşı ile birlikte B.K’yi darp ederek cep telefonuna da el koyduğu ortaya çıktı.

İyi ki sahip çıktınız!..
 Olay geçtiğimiz Perşembe gecesi Yatağan’da meydana geldi. B.K’nın iddiasına göre evlere temizliğe gittiği için birlikte çalıştığı 33 yaşındaki S.Ç. isimli kadın aynı işyerinde çalıştığı arkadaşı B.K’yı telefonla arayarak hasta olduğunu ve yanına gelmesini istediğini söyledi. Arkadaşının telefonu üzerine Yatağan’dan Muğla’ya giden B.K. arkadaşı S.Ç. ile Muğla’da verdiği adreste buluştu. Buluşma yerine yanında erkek arkadaşı 24 yaşındaki M.B. ile birlikte otomobille gelen ile gelen S.Ç, B.K’yı da araca alarak Muğla Yılanlı mevkiine geldi. Bu sırada arkalarında kendilerini takip eden otomobilden inen iki kişiyle yalnız bırakılan B.K şahısların tecavüzüne uğradı. Şahısların bu işi para karşılığında yaptıklarını öne sürmeleri üzerine iki kişi 6 çocuk annesi kadını Yatağan’a bırakıp ortadan kayboldu. Daha sonra arkadaşı S.Ç’ye telefonla ulaşmaya çalışan B.K. arkadaşına polise başvurup şikayet edeceğini yazdı. Çocuklarıyla birlikte emniyete gitmek üzere evden çıkmaya hazırlanan B.K’nin evine gelen S.Ç ve erkek arkadaşı M.B iddiaya göre genç kadını döverek tehdit etti ve cep telefonunu da gasp ederek evden ayrıldı. Bir süre sonra kendine gelen B.K. Yatağan Polis merkezine giderek başından geçenleri anlattı ve zanlılardan şikayetçi oldu.

 

B.K’nın şikayetinin ardından harekete geçen Yatağan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri zanlı S.Ç ile erkek arkadaşı M.B’yi kısa sürede gözaltına alıp ifadelerine başvurdu ve BK’ye tecavüz ettikleri ileri sürülen H.D. ve M.Y. isimli şahısları Muğla’da yakaladı ve gözaltına aldı.

 

Polis merkezindeki ifadelerin ardından sağlık kontrolünden geçirilen B.K’nın vücudunda darp izlerine rastlanırken, kadından alınan sperm örnekleri incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yatağan Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen S.Ç. ve M.B. tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilirken H.D ve M.Y. savcılıkça tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkartılan S.Ç. yağma ve darp suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilirken erkek arkadaşı M.B’de tutuksuz yargılanmak üzere serbest brakıldı.

 

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, kocası 2 yıl önce cezaevine giren ve 9 yıl hapis cezası alan 6 çocuk annesi B.K’nın geçen yıl devlet korumasına alındıktan bir süre sonra kadın sığınma evinden çıktığı ve çöplerden hurda toplayarak ve evlere temizliğe giderek yaşamına devam ettiği ve bir çocuğunu çocuk esirgeme kurumuna gönderdiği diğer üç erkek çocuğunun da devlet korumasına alınması için 20 gün önce Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne müracaatta bulunduğu ancak hiçbir sonuç alamadığı öğrenilirken Yatağan Kaymakamlığının 6 çocuk annesi kadına Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla iki ayda bir 150 TL maddi yardımda bulunduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER