İYİ Parti’ den, Cahit Özkan'a suç duyurusu

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve kurultay Delegesi Serkan Uzun  ve beraberindeki partililer, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "İYİ Parti'yi FETÖ kurdu" şeklindeki sözlerini yargıya taşıyarak, Yatağan Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti’ den, Cahit Özkan'a suç duyurusu

İYİ Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Serkan Uzun ve beraberindeki partililer, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "İYİ Parti'yi FETÖ kurdu" şeklindeki sözlerini yargıya taşıyarak, Yatağan Hükümet Konağı  önünde basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Serkan Uzun, partililerle birlikte Yatağan Adliyesi’ne gelerek, katıldığı televizyon programında İYİ Parti için "FETÖ’nün kurdurttuğu partidir" ifadesini kullanan, FETÖ’nün Balyoz Kumpası bildirisini okumasıyla tanınan, AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında "hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Özkan'ın TCK 125, 216 ve 267 maddeleri gereği cezalandırılması gerektiğinin belirtildiği suç duyurusunun ardından “Mikrofonlara değil adaletin önünde konuşun” diyen Serkan Uzun; İyi Parti kurucuları il ve ilçe yöneticileri, kurultay delegesi ve her şeyden önce Türk Milliyetçileri olarak Ak Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın itham ve suçlamaları sebebiyle hakkında Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunduk. İftira her dinde günah, her kanunda suçtur. Allah katındaki hakkımızı mahşere bırakıyoruz ama bu dünyadaki hakkımızı yüce Türk Adaletinde arayacağız. İyi Parti’ye iftira ve hakarette bulunan herkes kanun önünde hesabını verecek. Dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68