İYİ Parti Muğla’daki gelişmelerin ardından Yatağan’dan açıklama

İYİ Parti Muğla Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın, partisinin ihraç kararı mahkemece iptal edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı desteklemesi sonrasında 51 yönetim kurulunun istifasıyla düşen il yönetimiyle ilgili, İYİ Parti Yatağan Başkanlığı açıklama yaptı.

İYİ Parti Muğla’daki gelişmelerin ardından Yatağan’dan açıklama

İYİ Parti Muğla Başkanlığı, partisinin aldığı ihraç kararı mahkemece iptal edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın ziyaret edeceğini açıklaması üzerine karıştı. 62 kişiden oluşan İl Başkanlığı Yönetim Kurulu'ndan 51 isim istifa etti. İstifalar üzerine Ümit Özdağ’ı destekleyen İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın yönetimi düştü, parti binasının kilidi değiştirildi.

Yaşanan gelişmelerin ardından İYİ Parti Yatağan Başkanlığı açıklama yaparak istifaların parti içi demokrasinin bir sonucu olduğunu belirttiler.

İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Partimize yöneltilen mesnetsiz iddialar neticesinde hakkında ihraç kararı verilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı destekleyici nitelikteki eylemleriyle Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve partimizi töhmet altında bırakan İncilay Gezgin Şekerdağ, Muğla başkanı sıfatını, 51 il yönetim kurulu üyesinin istifası neticesinde kaybetmiştir” dedi.

Siyasi partilerin il ve ilçelerde seçimle belirlenen şahısların başkanlığında yine seçimle belirlenen il ve ilçe yönetimlerinin demokratik bir şekilde alacakları kararlar ile yönetildiğinin altını çizen Kocasarı, “Genel Başkanımızın ‘Yargıya başvur ve iddianı ispatla’ çağrısı karşısında ihraç kararına itiraz etmekten başka herhangi bir eylemde bulunmayan Ümit Özdağ’ın olumsuz algı yaratmak suretiyle yükselişte olan partimizin itibarını zedelemeye çalıştığı aşikârdır. Böyle bir durumda Muğla yönetiminden bağımsız olarak kendilerine tanınan istifa haklarını kullanmaları bizatihi parti içi demokrasinin bir sonucudur” diye konuştu.

Kocasarı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“İYİ Parti, demokratik olmayan yönetim anlayışına maruz kalmışların tepkisi olarak kurulan, bu nedenle parti içinde demokrasi temelli bir yönetim anlayışına benimseyen ve bu uğurda ülkemizde demokratik sistemi tekrar sağlamak için sağlam adımlarla iktidara yürüyen bir partidir. Biz bu yükselişin, halkın sorunlarına kulak tıkayanları, antidemokratik sistemin kölesi olmuşları ve halkın sesini kısmak isteyenleri rahatsız edeceğini ve bu uğurda her yola başvuracaklarını bilerek bu yola çıktık. 2017 yılında bu güneş doğdu ve hızla yükseliyor, karanlığa kapılıp gidenlerin son çırpınışları karşısında Genel Başkanımız Meral Akşener ve partimiz ile birlikte halkın sesi olmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68