İYİ Parti’den Azerbaycan’a destek

İYİ Parti Yatağan Başkanlığı, Azerbaycan’ın Tovuz kentini hedef alan ve Azerbaycanlı askerlerin şehit olmasına neden olan Ermenistan’ı protesto ederek Azerbaycan’ın arkasında olduklarının mesajını verdi.

İYİ Parti’den Azerbaycan’a destek

Azerbaycan ile Ermenistan arasında artan gerilimde Azerbaycan’ı destekleyen Türkiye’den destek mesajları geliyor. Türk devletlerinin desteklenmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Yatağan Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Anbarcı’nın parti binasında yaptığı açıklamaya, İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, yönetim kurulu üyeleri ve partililer destek verdi.

Anbarcı, basın açıklamasına, Muğla’da meydana gelen Pınar Gültekin cinayetine değinerek başladı. Kadın cinayetlerinin son bulmasını dileyen Anbarcı, “Kadın hakları konusunda gecesini gündüzüne katıp çalışan, her platformda gür bir sesle dile getiren Genel Başkanımız Meral Akşener'e teşekkür ederiz. Muğla’da yaşanan vahşette cinayete kurban giden Pınar Gültekin kardeşimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır diliyoruz. Bu tür olayların yaşanmaması adına yetkilileri ivedilikle göreve davet ediyoruz” dedi.

Azerbaycan’a yönelik saldırılar ve alınan şehit haberlerinin kendilerini derinden yaraladığını ve üzdüğünü belirten Anbarcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Soykırımcı Ermeniler her zaman olduğu gibi yine küresel güçlerin uşaklığını yapmaktadır. Geçmişte Hocalı'da yapılan soykırımın aynısını yapmayı hayal edenler büyük bir hüsrana uğrayacak, büyük Türk dünyasından tokat yiyeceklerdir. Tovuz'da, Karabağ'da ikinci bir Hocalı'ya müsaade etmeyeceğiz. Can siperane Türk dünyasının toprak bütünlüğünü savunacağız. Gazi Paşa'nında ifade ettiği gibi, ‘Azerbaycan'ın sevinci sevincimizdir, kederi kederimizdir.’ Ege'den Hazar'a tek yürek, tek bileğiz. Biz iki devlet, tek milletiz. İYİ Parti Yatağan Teşkilatı olarak tüm fertlerimizle, gönüldaşlarımızla, imkanlarımızla kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bildirir, bu zorlu süreçlerde ülkece ve milletçe birlik içerisinde olmamız gerektiğinin önemine vurgu yapmak isteriz. Mehmet Emin Resulzade ve Ebulfez Elçibey'İ rahmetle yad eder, şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Rahmetli Ozan Arif'in bir dörtlüğü ile sözlerime son vermek isterim, ‘Dünya duysun bu sesi, bu ses şarkın sesidir. Peygamberin övdüğü, necip ırkın sesidir. Bu ses Azerbaycan'ın, bu ses Türk'ün sesidir. Bu ermeni tak etti canımıza, tak artık Ya Karabağ! Ya ölüm! Başka yolu yok artık.’”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68