banner80

İZMİR’DEKİ MUĞLALILAR KUŞADASINDA BULUŞTU

İzmir’de oturan Muğlalılar tarafından kurulan “Muğla İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği”nin Kuşadası Efes Otelde yapılan geleneksel bahar yemeği yapıldı. Gece’ye Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir, Mehmet Erdoğan ve İzmir’de yaşayan çok sayıda Muğlalı katıldı.

İZMİR’DEKİ MUĞLALILAR KUŞADASINDA BULUŞTU
   Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer gecede yaptığı konuşmada: “Mutlaka tüm hemşehriler hemşehrisi oldukları illeri severler ve sevmekte de haklıdırlar. Elbette ki Muğlalılar da memleketlerini severler, ama Muğla Allah’ın özene bezene yarattığı o kadar müstesna bir yerdir ki doğrusunu isterseniz Muğla’yı sevmek için Muğlalı olmaya gerek yok” dedi.

  Gecenin ev sahipliğini yapan Muğla İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Esat Karaöz, davetlilere katılımları nedeniyle tek tek teşekkür etti ve bu buluşmaları çeyrek asırdır devam ettirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Konuşmaların ardından hep birlikte üzerinde derneğin logosu olan Muğla Bacası işlemeli pasta kesildi.

  Gecede, Muğlalı ses sanatçıları, Kültür Bakanlığı İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğundan Fethiyeli Tahsin Duru, TRT İzmir Radyosu THM sanatçısı Ortacalı Selcan Kökçen Şahin ve yine TRT İzmir Radyosu THM sanatçısı Yatağanlı Mustafa Özcan sahne aldı. İzmir’deki Muğlalılar 25. Yıl Gala Gecesinde Muğlalı sanatçıların söyledikleri Muğla türkülerini hep birlikte eşlik ettiler.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68