Jandarma ekipleri, öğrenci servislerini denetledi

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri, ilçe genelinde öğrenci servis araçlarına yönelik yaptığı denetim ve kontrolleri sıklaştırdı.

Jandarma ekipleri, öğrenci servislerini denetledi
 Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki okulun bahçesinde, Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri tarafından öğrenci servislerine yönelik denetim ve kontrol gerçekleştirildi.

Jandarma ekipleri, uygulamada, öğrenci servis araçlarını denetim formuna göre kontrol ederek, eksiklikleri olup olmadığını denetledi.

Trafik timleri, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını, fazla öğrenci alıp almadığını, servise öğrenci dışında yolcu alıp almadığı, aracın lastiklerinin sağlıklı olup olmadığını, farların tamamının yanıp yanmadığını, öğrencilerin biniş ve inişleri sırasında 'dur' yazılı lamba kullanılıp kullanılmadığı, koltuklarda emniyet kemeri bulunup bulunmadığı, okul taşıtı ibaresi yazıp yazmadığı gibi formda yer alan bilgileri kontrollerinde inceleyerek mercek altına aldı.

Kurallara uymayan servislerin sürücülerine, denetimler sırasında cezai işlem uygulandı.

Uygulamada, öğrenci servis sürücülerinin uyması gereken kuralların altı çizilirken, bu tür denetim ve kontrollerin süreceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95