Jandarma fark etti, karayolları yolu trafiğe kapattı!

Yatağan Termik Santrali kömür sahasında yapılan çalışmalar, Yeşilbağcılar Mahallesi – Turgut Mahallesi karayolunda çatlakların oluşmasına neden oldu.

Jandarma fark etti, karayolları yolu trafiğe kapattı!

Yatağan Termik Santrali kömür sahasında yapılan çalışmalar, Yeşilbağcılar-Turgut mahalleleri yolunda çatlakların oluşmasına neden oldu.

Yeniköy Elektrik Üretim AŞ'ye (YEAŞ) bağlı Yatağan Termik Santrali kömür sahasında yapılan kömür çıkarma çalışmaları sırasında, çalışmaların yürütüldüğü bölge yakınındaki Yatağan'a bağlı Yeşilbağcılar Mahallesi'ni Turgut Mahallesi'ne bağlayan karayolunda derinliği bir metreyi bulan çatlaklar meydana geldi.

Devriye görevi yapmakta olan jandarma ekiplerinin durumu fark edip ihbarı üzerine bölgeye gelen karayolları ekipleri, uyarıcı levhalar yerleştirerek karayolunu trafiğe kapattı. İki mahalle arasındaki trafik, tali yoldan sağlanmaya başlandı.

YEAŞ Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çatlakların meydana geldiği karayolunun, bölgedeki kömür rezervinin çıkartılması için işletme tarafından daha önce kamulaştırıldığını açıkladı.

Karayolunda meydana gelen çatlağın beklendik bir durum olduğunu ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Mevcut karayolu, kurumumuz tarafından kamulaştırıldıktan sonra, iki mahalleyi birbirine bağlayan yeni bir yolun yapılması için çalışmalara başlanmıştı. Yeni yolun yapımı sürerken, mevcut yola yakın bölgede yapılan kömür çıkarma çalışmaları da sürüyordu. Bu sırada karayolunda çatlakların oluştuğu haberini aldık. Madencilikte bu tür olaylar meydana gelebiliyor. Bizim için önemli olan, böyle bir durumda herhangi bir olumsuz olayın yaşanmamasıdır.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
necati kozcu
necati kozcu - 7 yıl Önce

maden olaylarında böyle durumlarolur diyolar am o köyün içinde ve üstünde nekadar arazi olduğunuda biliyolarmı acaba o araziler ne olacak onlarda kamulaşcakmıki yolun kamulaşmasıyla ve güzelim köy ve tarlaları almakla işbitmiyo onlarrada bicare bulsunlar lütfen

Muhalefet
Muhalefet - 7 yıl Önce

Sen yeni yolu bitirmeden ana yolun dibine kadar kaz sonra olabilir de. Yazıklar olsun. Güzelim turgutu ve yesilbagcilari bitirdiler. Yaz ayında dışarıdan gelen insanlar o tali yolu gördüklerinde ne düşünüyorlar kim bilir. Yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner68