Jandarma kapı kapı dolaşarak uyarıyor

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı, sorumluluk alanında meydana gelebilecek hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor. Jandarmanın, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda ise, mahallelerin güvenlik kameraları tarafından gözetlenmesi için çalışmalara başlama kararı alındı.

Jandarma kapı kapı dolaşarak uyarıyor
 Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı, hırsızlık ve dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla, sorumluluk alanlarındaki 44 mahalle muhtarı ve azalarıyla bir toplantı düzenledi. İlçe Jandarma Komutan Yüzbaşı Kamil Kıspet’in de katılımıyla yapılan toplantıda, mahallelere giriş-çıkış yapan yabancı kişilerle ilgili olarak, muhtarların görev ve sorumlulukları anlatıldı. Toplantı sonunda, muhtarlar arasında, Yatağan Muhtarlar Derneği öncülüğünde, mahallelere güvenlik kamerası takılması yönünde fikir birliğine varılarak, Yatağan Belediye Meclisi’ne başvuruda bulunulmasına karar verildi.

Bunun yanı sıra, jandarma ekipleri, ilçedeki güvenlik önlemlerini arttırırken, belediye ve müftülüğe ait merkezi sistem anons sistemlerini kullanarak vatandaşları, hırsızlık ve dolandırıcılık konularında uyarıyor. Günün belirli aralıklarında yapılan anonslarda, “Kendisini belediye görevlisi, sağlık personeli, kaymakamlık görevlisi olarak tanıtıp evinize gelip, size yardım malzemesi getirdiklerini söyleyen kişilere ve evinize seyyar satıcı, bohçacı, dilenci kılığında gelen kişilere karşı dikkatli olunuz. Bu kişileri, en yakın jandarma ve polis karakoluna bildiriniz” deniliyor.

Jandarma, ayrıca bölgenin en önemli tarım faaliyetlerinden biri olan zeytincilikle ilgili olarak zeytin hasat dönemi içerisinde olunması nedeniyle, zeytincilikle uğraşan vatandaşları da uyarıyor. Zeytin ve zeytinyağı dolandırıcılığına dikkat çekilen uyarılarda “Zeytin hasat zamanı olduğundan, toplanan zeytinlerin sahipsiz olarak tarlalarda, hayvanların da başıboş olarak meralarda bırakılmaması önemle rica olunur” deniyor.

İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, uyarı faaliyetlerinin tüm mahallelerde vatandaşlarla birebir görüşülerek ve bildiri dağıtılarak yapıldığı bildirildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 7 yıl Önce

emeğe saygı diye bişey kalmamış artık.

SIRADAKİ HABER

banner68