Jandarma kardeşleri ölüm ayırdı

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi’nde denize giren iki jandarma mensubu kardeş akıntıya kapıldı. Kardeşlerden biri hayatını kaybetti diğeri ise yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Jandarma kardeşleri ölüm ayırdı
 Muğla’nın Ula ilçesi Akkaya Mahallesi Mendirek İskelesi yakınında serinlemek için denize giren Muğla’da görevli Astsubay Hasan Hüseyin Çıldır (27) ile Denizli’de görevli kardeşi Uzman Çavuş Mesut Çıldır (26), ters akıntıya kapılınca açığa sürüklendiler. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan iki kardeş, çevredeki balıkçılar fark etti. Çevrede bulunan vatandaşlar iki kardeşe yardım etmek için denize atlarken, bazı balıkçılar tekneleri ile yardıma gittiler. Bir süre sonra sudan çıkarılan iki kardeşe ilk müdahale Menderek İskelesi’nde olay yerine 112 Acil Servis ekibi tarafından yapıldı. İki kardeş daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırıldılar.

Ambulans ile Menteşe ilçesinde bulunan Özel Yücelen Hastanesi’ne kaldırılan Hasan Hüseyin Çıldır yapılan müdahaleler ile hayata döndürülürken kardeşi Mesut Çıldır, Marmaris Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İzindeydiler

Hayati tehlikesi bulunan Hasan Hüseyin Çıldır’ın Muğla’da astsubay, kardeşi Mesut Çıldır’ın ise Denizli’de uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi. İki kardeşin izin gününde Muğla’da buluştukları ve daha sonra aileleri ile birlikte Akyaka’ya gittikleri öğrenildi. (Hamle Gazetesi)

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96