20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Jandarma mahalle muhtarlarını uyardı

Yatağan Jandarma Komutanlığı, hayvan hırsızlıklarının önüne geçmek için mahalle muhtarlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. Hayvan hırsızlıklarının engellenmesi için alınması gereken önlemlerin anlatıldığı toplantıda, uyarılarda bulunuldu.

11 Temmuz 2017 Salı 19:06
Bu haber 333 kez okundu
Jandarma mahalle muhtarlarını uyardı

 Yatağan Jandarma Komutanlığı, sorumluluk sahasındaki hayvan hırsızlıklarının sıfıra indirilmesi için çalışmalarını sıklaştırdı. Mahalle mahalle gezerek vatandaşları uyaran jandarma ekipleri, anons yoluyla da hayvan sahiplerini alması gereken tedbirler hakkında bilgilendiriyor.

İlçedeki hayvan hırsızlıklarının önüne geçmeyi hedefleyen jandarma, bunun için mahalle muhtarlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’nda düzenlenen toplantıda, Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Ahmet Şarman tarafından seminer verildi.

Hayvan hırsızlığının önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirleri anlatan Şarman, “Hayvan hırsızlıklarının önlenmesi maksadıyla hayvan sahiplerinin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını arazide başıboş bırakmaması, hayvan barınaklarının kapılarına alarm sistemlerini taktırması, hayvan barınaklarının kapılarının kilitli bulundurulması ve her türlü fiziki tedbirlerin alınması, belirlenen hususlara riayet etmeyenlere 5326 sayılı kabahatler kanunu hükümlerince cezai işlem uygulanacak” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV