Jandarma mahalle muhtarlarını uyardı

Yatağan Jandarma Komutanlığı, hayvan hırsızlıklarının önüne geçmek için mahalle muhtarlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. Hayvan hırsızlıklarının engellenmesi için alınması gereken önlemlerin anlatıldığı toplantıda, uyarılarda bulunuldu.

Jandarma mahalle muhtarlarını uyardı
 Yatağan Jandarma Komutanlığı, sorumluluk sahasındaki hayvan hırsızlıklarının sıfıra indirilmesi için çalışmalarını sıklaştırdı. Mahalle mahalle gezerek vatandaşları uyaran jandarma ekipleri, anons yoluyla da hayvan sahiplerini alması gereken tedbirler hakkında bilgilendiriyor.

İlçedeki hayvan hırsızlıklarının önüne geçmeyi hedefleyen jandarma, bunun için mahalle muhtarlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’nda düzenlenen toplantıda, Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Ahmet Şarman tarafından seminer verildi.

Hayvan hırsızlığının önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirleri anlatan Şarman, “Hayvan hırsızlıklarının önlenmesi maksadıyla hayvan sahiplerinin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını arazide başıboş bırakmaması, hayvan barınaklarının kapılarına alarm sistemlerini taktırması, hayvan barınaklarının kapılarının kilitli bulundurulması ve her türlü fiziki tedbirlerin alınması, belirlenen hususlara riayet etmeyenlere 5326 sayılı kabahatler kanunu hükümlerince cezai işlem uygulanacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96