Jandarma, Yatağan’daki yangında mahsur kalan köpekleri son anda kurtardı

Yatağan ilçesinin Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan ve çevre mahallelere sıçrayan orman yangınında, bağlı olduğu için yavrularıyla birlikte alevlerden kaçamayan köpeği, jandarma ekipleri kurtardı. Yaşanan olayın görüntülerini ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabında paylaştı.

Jandarma, Yatağan’daki yangında mahsur kalan köpekleri son anda kurtardı

Yatağan’ın Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan orman yangını, kısa süre içerisinde komşu mahalle Hisarardı’na sıçradı. Yangına, Muğla Jandarma Komutanlığı ekipleri de destek verdi ve alevlerle mücadele etti.

Aynı zamanda tedbir amaçlı bölgede güvenlik önlemi alan ekipler, yangının ilerlediği bölgede köpek havlama sesini duyunca, bölgeye yöneldi.

Jandarma ekipleri, gece yarısı 02.00 sıralarında traktörün römorkuna bağlı köpeği fark etti. Bölgeyi araştıran ekipler, köpeğin 6 yavrusunun kayalıkların arasında sıkıştığını fark ederek, yavru köpekleri alevler bölgeye gelmeden kurtardı.

Yavrularına kavuşan köpek ilk iş olarak yavrularını emzirirken, köpekler jandarma ekipleri tarafından veteriner hekime teslim edildi.

Jandarmanın kurtardığı köpekler, Yatağan Belediyesi Geçici Hayvan Barınağında korumaya alındı.

Yaşanan olayın her anı kameralarca kaydedilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68