Jandarmadan 3 noktada 30 personelle operasyon

Yatağan Jandarma Komutanlığı, Bozüyük Mahallesi’nin üç noktasına yerleştirilen ekiplerle dev operasyona imza attı. 30 personelle gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 10 bin lira ceza yazıldı.

Jandarmadan 3 noktada 30 personelle operasyon
Yatağan Jandarma Komutanlığı, suçun işlenmeden önlenmesi, kamu düzeni ve asayişin sağlanması, caydırıcılık  algısı oluşturmak, jandarma görünürlüğü hissini oluşturmak suretiyle her yerde jandarma varlığını hissettirmek ve böylece suçları azaltmak, suç için elverişli fırsatların minimum seviyeye indirilmesi, suç kaynaklarının ve şüphelilerin tespiti, vatandaşların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak, suç korkusunu azaltmak, yasaları uygulama kararlılığında olduğu, yasaların çiğnenmesine izin verilmeyeceği, çiğnenmesi halinde ise anında ve tereddütsüz bir şekilde bu suçu işleyeni tespit edip yakalayacağı izlenimini vermek amacıyla düzenlenen operasyon, vatandaşların da takdirini aldı.

İlçedeki 4 karakolun ve 3 trafik ekibinin katılımıyla Bozüyük Mahallesi’ndeki 3 noktada asayiş ve trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2 saat süren operasyonda 30 personel, okul servis araçlarının kontrolü, okulların yakınındaki metruk binaların kontrolü, araç ve şahıs sorgusu, radar hız kontrolü ve motosiklet kontrolü yaptı.

Operasyon sonucunda, 200 araç, 323 kişi kontrol edilirken, 35 sürücüye 10 bin 545 lira cezai işlem uygulandı.

Öte yandan 1 kişinin yakalandığı operasyonda, 7 aracın trafikten men edildiği öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47