21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Jandarmadan “karanfil” kokulu uygulama

Yatağan Jandarma Komutanlığı’nın Yeşilbacğılar ve Turgut mahallelerinde gerçekleştirdiği huzur denetiminde, kadın personeli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın sürücü ve yolculara karanfil verdi.

09 Mart 2018 Cuma 09:22
Bu haber 978 kez okundu
Jandarmadan “karanfil” kokulu uygulama

Yatağan Jandarma Komutanlığı, yüksek seviyede jandarma görünürlüğü hissini oluşturmak, suç korkusunu azaltmak, jandarma ve halk ilişkilerini geliştirmek, önleyicilik ve caydırıcılık algısı oluşturmak amacıyla Yeşilbağcılar ve Turgut mahallelerindeki 3 ayrı noktada huzur denetimi gerçekleştirdi.

Komutanlığa bağlı trafik ve asayiş ekiplerinden oluşan 28 personel,  okul servis araçlarının kontrolü, okulların yakınındaki metruk binaların ve okul etrafının kontrolü, araç ve şahıs sorgusu ve motosiklet kontrolü yaptı.

Yapılan denetimlerde, 201 araç kontrol edilirken, 241 kimlik bilgileri sorgulandı, arama kaydı bulunan bir kişi ise ekipler tarafından gözaltına alındı.

Kadın personelden “karanfilli” 8 Mart kutlaması

İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Astsubay Seda Çalışkan, denetimler sırasında durdurulan araçların kadın sürücüleri ile yolcularına karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Uygulama noktasında ceza yerine kutlama için durdurulan araçların kadın sürücüleri, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bir erkek sürücü ise, bahçesinden topladığı çiçekleri şans eseri kendisini durduran kadın jandarma personeline vermesi renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV