banner80

JAPONYA DA “ALTIN KALİTESİNİZ” DEDİ

2014 Yılı Yatağan zeytinyağının ALTIN YILI olmaya devam ediyor. Olive Oil Japan 2014 yarışma sonuçları açıklandı. Türkiye’den 20’nin üzerinde zeytinyağının katıldığı yarışmada Muğla’nın yüzü Yatağan’da üretim yapan TUAY Erdemli Zeytinyağı Fabrikası ile güldü.

JAPONYA DA “ALTIN KALİTESİNİZ” DEDİ
 17 Nisan da İzmir merkezli ZEYTİNDOSTU Derneği genel kurulunda yönetim kuruluna seçilen ve Genel Sekreterliğe getirilen ilçemizin tek İSO 22000 kalite yönetim sistemine sahip tek zeytinyağı fabrikası sahibi Ecz. Atilla Totoş konuyla ilgili olarak;

“Türkiye eşsiz bir ülke, her köşesinde eşsiz güzellikler barındırıyor. Biz yıllardır Memecik adı verilen yöremiz zeytininin doğru işlendiği takdirde olağan üstü bir yağ kalitesi var diyorduk. İşte geçen yıl gümüş aldığımız yarışmadan bu yıl altın aldık. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Sıra bu topraklarda yaşayan diğer kişi, kurum ve kuruluşlarda. Artık iyi şeyler yapmak için bir araya gelinmeli.Biz bu kaliteyi yakalamak için yıllardır uğraş veriyoruz. Tabii ki Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya, Serdar Öçten Ünsal ve daha onlarca insanın büyük çabaları var. Ancak bu fedakâr insanların emeği bizim çabamızın dışında da hayat bulmalı. Yoksa bu insanlar ve bizim bilgilerimiz tarihe gömüldüğünde YÖRE ÇİFTÇİSİ bazı ülkelerin tedarikçilerinin insafına kalacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68