JEOFORM MERMER&MADENCİLİK YATAĞAN’DA AÇILDI

Yatağanlı yüksek jeoloji mühendisi aynı zamanda Muğla Mermerciler Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Işık,  geçtiğimiz Cuma günü Cumhuriyet Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzeri Blok evler karşısında  “JEOFORM Mermer & Madencilik Proje- Etüt- Danışmanlık” firması adı altında iş yerini düzenlenen törenle açtı.

JEOFORM MERMER&MADENCİLİK YATAĞAN’DA AÇILDI

Törene, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç,  Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Emniyet Müdür Vekili Emre Alay, Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Yatağan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Suat Tekin, Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, Emekli polis müfettişi Mustafa Acar,  diğer davetliler ve yakınları katıldı.
Törende, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç,  Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuzu birer konuşma yaptılar.
Konuşmacılar, Yatağan’ın her geçen gün büyüdüğünü yeni iş yerleri açıldığını belirterek, iş yerinin işletmeci ve Yatağan’a hayırlı olmasını dilediler.
Yüksek jeoloji mühendisi Hüseyin Işık, yaptığı konuşmada,  “Doğal olmak ve devamında mütevazı olmak benim için çok önemli. Bazen hırslanabiliyoruz, ama bir faydasını da görmüyoruz. Azimli olmak bizi hedefe, başarıya götürür. Bu yüzden azimle çalışıp, bilgi ve tecrübelerden sonuna kadar faydalanmak zorundayız. Sektörümüzün buna çok ihtiyacı var, özellikle bu geçiş döneminde ülkemiz, tüm dünyanın etkilendiği bu geçiş/dönüşüm sürecinden etkileniyor. Sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılı dönemi ancak hoşgörü ve anlayışla atlatabiliriz. Bununda temelinde birlik, beraberlik ve paylaşım olmalı. Türkiye dünyanın batı ve doğu terazi dengesinde tam orta buluşma noktasında. Bu denge; konum, öz kaynak, verimlilik, lojistik, geçiş noktası ve birçok zenginlikle değerli durumda. Bizim tek ve geçek düşmanımız ancak kendimiz olabiliriz.  Muğla olarak birçok zenginliğe ve güzelliğe sahibiz. Bunu Har vurup, harman savuramayız. Bu kaynak ve güzellikler kolay elde edilmedi, kolay kaybedilmemeli. Üretim olarak çok emek veriliyor. Biraz daha bilinçli ve hesaplı bir üretim yapıp değerinde satış/pazarlama yapmak zorundayız. Her zaman önceliğim; sektör içinde faydalı olmak, firmaların verimli/hesaplı çalışmaları için katkı sağlamak oldu. Bu süreç içinde olup, memlekete faydalı olabilecek projeler üretip, içinde olacağım. Şimdi ve gelecekte hayatta/ayakta kalabilmek için Ülkemize, şehrimize ve işimize sahip çıkmak zorundayız” dedi.
Yapılan konuşmalar ve okunan duadan sonra kurdele kesilerek açılış yapıldı.  Tören konuklara yapılan ikramlarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96