Kablolar koparıldı, 68 gündür ne telefonları var, ne de internetleri!

Yatağan ilçesinde yapılan yol çalışması sırasında Telekom kabloları koparılan vatandaşlar, 67 gündür telefon ve internet hizmetinden faydalanamadıkları için isyanda. Alamadıkları hizmetin parasını ödemek zorunda kalan işletme sahipleri, sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor.

Kablolar koparıldı, 68 gündür ne telefonları var, ne de internetleri!

İnönü Bulvarı’nda yapılan yenileme çalışmasında, ekipler Akyol Mahallesi’ndeki yakıt istasyonlarının bulunduğu mevkideki telekom direklerini yıkarak kabloyu kopardıkları iddia edildi. 68 gün önce yapılan çalışmanın ardından bölgedeki işletmelerin telefon ve internet hizmetleri sekteye uğradı. Bunun üzerine bölgedeki işletme sahipleri Telekom yetkililerine ulaştı fakat sorun hala çözüme kavuşturulmadı.

Bölgedeki bir yakıt istasyonunu işletmeciliğini yapan Aydın Gülseven, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yapılan çalışma sırasında ekipler direkleri yıkarak kabloyu kopardı. Bunun üzerine de telekom, kablonun kopartılmasıyla ilgili masrafların karşılanması için dava açmış. Dava sonuçlanana kadar kabloların bağlanamayacağını tahmin ediyoruz. Bu durum bizi çok mağdur ediyor. Bölgede birçok işletme var ve bunların hepsinin işi telefon ve internetle. Bu hizmetlerden faydalanamamamıza rağmen taahhütlü faturalarımızı ödemeye devam ediyoruz. Bu mağduriyetin giderilmesi için CİMER’e de başvurduk. Yetkililerden, sorunumuzu çözmelerini istiyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68