Kabubağ Köyü'ne İki Yeni Kaynak

Kabubağ Köyü'ne İki Yeni Kaynak

Kabubağ Köyü'ne İki Yeni Kaynak

Son günlerde Yatağan Termik Santrali'ne ait kül gölü sularının yarattığı mağduriyetle gündemde olan Kapubağ Köyü bu kez sevindirici bir haberle gündemde. Köye içme suyu sağlayan kaynak sularına ek olarak iki yeni kaynak suyunu daha şebekeye dâhil ettikleri bilgisini veren Kapubağ Köyü Muhtarı Ramazan Yörük, Kapubağ Köyü halkı için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kendisiyle bir süre sohbet etme imkânı bulduğumuz Muhtar Ramazan Yörük, “köyümüzün özellikle yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılamak için iki yeni kaynak suyunu şebekemize dâhil ettik. Söz konusu kaynakların tahsisini ve gerekli izinlerini çıkarttık.

Diğer yandan birkaç hafta önce gündeme gelen su kirliliği ile ilgili olarak, yetkili birimler kapsamlı analizler için tekrar su numuneleri aldılar. Henüz analiz sonuçları çıkmadı. Sonuçlar elimize geçtiğinde bunu kamuoyu ile paylaşacağız, inşallah olumsuz bir sonuçla karşılaşmayız” dedi.

Yaşanan mağduriyetle ilgili olarak tüm Muğla milletvekillerine mail gönderdiklerini ve yerinde inceleme yapıp kendilerine yardımcı olmaları konusunda ricada bulunduklarını belirten Muhtar Ramazan Yörük, bu konuda TBMM'ne soru önergesi vererek mağduriyetimize dikkat çeken MHP Muğla Milletvekili Sayın Mehmet Erdoğan'a ve 15 Ağustos günü köyümüze gelip yerinde incelemelerde bulunacak olan CHP milletvekilleri Tolga Çandar, Ömer Süha aldan ve Nurettin Demir'e teşekkür etti.

Özellikle sulama suyu konusunda mağduriyetlerinin devam ettiğini ve sulama suyuna karışan kül gölü suları konusunda herhangi bir önlem alınmadığına dikkat çeken Muhtar Ramazan Yörük ilgililerden bir an önce çözüm bulmalarını istedi.

Muhtar Yörük; “yaşanılan mağduriyetle ilgili Kapubağ Köyü halkını yalnız bırakmayan ve konuyu yakından takip ederek destek olan, yeni kaynakların hizmete girmesinde büyük katkısı olan başta Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven'e, İl Genel Meclis üyeleri Eyüp Katırcı ve Mustafa Åžahbaz'a ve emeği geçen muhtarlarımıza Kapubağ köyü halkı adına sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER