Kaçın Demokrasi Geliyor

Kaçın Demokrasi Geliyor

Kaçın Demokrasi Geliyor

Banu Avar,ın Remzi Kitapevi basımı olan kitabının adı ‘Kaçın Demokrasi Geliyor, 2011 yılında 8 ayrı belgeselin genişletilmiş metinlerinden oluşmuştur. Ortadoğu,da yaşanan siyasal gelişmelerin iç yüzünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Okuyunca inanın çok etkilendim. Siz de alıp okuyun. Ülkemizin çevresinde olup biten tüm gelişmeleri ayrıntısıyla öğrenin. Meğersem Wikileaks(Sızıntı) belgeleri de bu oyunun bir parçasıymış.

Düğmeye basıldı, Afrika ve Ortadoğu ayaklandı. Demokrasi furyası başladı. Bu coğrafya dünya petrol rezervlerinin yarısına sahip. Doğalgazın vatanı!

Amerika iflas ediyor. Küresel sermaye krizde! O zaman darbeler ve savaşlar gündemde!

İlk petrol savaşında Osmanlı İmparatorluğu darmadağın edilmişti. İkincisinde Avrupa yeniden düzenlendi. Üçüncü paylaşım ise şimdi...!

Darbelerin ve savaşların anahtar kelimeleri Özgürlük ve Demokrasi! Çatışmanın hedefi petrol, su yolları ve enerji! Ateş Ortadoğu,ya sıçrıyor; hedefte Libya, Suriye, İran ve Türkiye görünüyor! Dünyayı yeniden şekillendirme hevesinde olanlar Kuzey Afrika,da işe Tunus ve Mısır,dan başladı. 40 yıllık liderler iskambil kağıdı gibi devrildi. Kuzey Afrika,da Soros darbeleri zamanıydı. Darbeler Wikileaks devrimi olarak adlandırıldı!

Ateş Libya,ya sıçradı. Kaddafi farklıydı. Ülke ikiye ayrıldı. Libya çatışma merkezi olarak kaldı. Çatışma ve kargaşa tüm Afrika ve Ortadoğu,ya yayılacaktı... Eski ABD Dışişleri Bakanı Candoleezza Rice 7 Ağustos 2003 tarihi Washington Post Gazetesi,nde açıklamıştı: “Fas,tan Pakistan,a 22 ülkenin sınırları değişecek!” Mısır ve Tunus,ta iktidarlar değişti.

Libya, Mısır,dan da Tunus,tan da farklı konumda olduğu için Kaddafi savaşmayı seçti. NATO müdahalesinden önce iç çatışma körüklendi. ,Uluslararası Camia,nın silah şirketleri bir o yana bir bu yana silah sattı. Küresel sermaye Afrika,nın başka ülkelerinden topladığı özel orduları her iki tarafa kiraladı. Libya kan kaybetmeye başladı. Ve sonunda emperyalistler savaşı kazandı. Bu ara bizimkiler ‘NATO,nun Libya,da ne işi var?, dedilerse de sonunda 180 derece dönüp ABD,nin güdümüne uygun politikaya evet demek zorunda kaldılar. Büyük Ortadoğu,nun eşbaşkanı olmak kolay değildi doğrusu. Gerçi şu an Libya,da karşı devrimciler Kaddafi dönemini aramaya başladılar. Çünkü emperyalistler sözlerini tutmadılar. Gelirden pay yerine nasihat veriyorlar. Gelecekte Kaddafi,nin oğlu Nijer,den dönerek babasının iktidarını devralabilir. Demokrasi getireceğiz diye Libya,yı istila edenler, uyuşturulmuş paralı serseri askerlere moral olsun diye, Antalya,da 5 yıldızlı otellerde tatil yaptırıyorlar. 3 gün önce otelde bir firmanın hostes kızlarına sarkıntılık yaptıkları için dayak yediler. Olay çıkartan bu serserilerin pisliğini bizim gibi yandaş ülkelerin halkı çekmek zorunda mı? Oh olsun! Bu ‘Savaş kahramanı askerler(!), büyük olasılıkla ilk kez Antalya,da tanıştıkları alkolünde etkisiyle düğün törenini basmışlar, düğün salonuna büyük bir Libya bayrağı asmak istemişler. Düğün sahibi karşı çıkınca ortalık arbedeye dönmüş. Genç çiftlerin mutluluğuna gölge düşmüş. Yazık. 121 Libyalı asker, serseri mayın gibi otelde kaldıkları sürede birçok hadise çıkarmışlar. Diğer 5 yıldızlı otelde kalanların da bunlardan pek farkı yokmuş. Emperyalistlerin ‘Demokrasi getireceğiz, diye istila ettikleri Irak, Mısır ve Tunus,a ne geldiğini görüyorsunuz. Böyle demokrasi olmaz olsun. Kaçın demokrasi geliyor...! Ülkemize de ileri demokrasi geldi biliyorsunuz(!)

Bu kitap düşünceden dolayı içeride olanlara da bir rehberdir. Gerçek demokrasi gelene kadar kendimizi kandırmaktan vazgeçelim. Sevsinler bu iktidarın İleri Demokrasi masalını. Umudunuzu yitirmeyin. Gerçek demokrasiyi Kemalistler bu ülkede yeniden inşa edeceklerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68