Kadın muhtar şimdi de Akyol’a aday

Mesken Köyü Muhtarı Şeniz Cevizbaş Balcı, Yatağan Merkez Akyol Mahallesi Muhtarlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Kadın muhtar şimdi de Akyol’a aday
 2009 yılında Mesken Köyü’ne, ilçemizin tek bayan muhtarı olarak seçilen Şeniz Cevizbaş Balcı, Yatağan Merkez Akyol Mahallesi Muhtarlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Balcı yaptığı açıklamada; “2011 yılında evlenerek Yatağan’a geldim. Bu süre içerisinde Mesken Köyü’ndeki hizmetlerime devam ettim, hâlen de devam etmekteyim” dedi.

Akyol Mahallesi Muhtar adaylığı ilgili olarak açıklamalarda bulunan Balcı, gelecek dönemde Akyol Mahallesi Muhtarlığı’na aday olduğunu ve adaylığı ile ilgili herhangi bir yasal sorun bulunmadığını bildirdi. Balcı, Mesken Köyü’nde yapmış olduğu hizmetleri Akyol Mahallesi’ne taşımak için ve mahallede bir farkındalık ortaya koymak için aday olduğunu söyledi. Balcı, kendine başka bir meslek edinmediği, muhtarlık görevinin gönüllü olarak yapılacak bir görev olduğunu, muhtarlık işini kendine meslek edindiğini ve seçildiği takdirde vatandaş ile belediye arasında bir köprü oluşturarak mahalle sakinlerinin işlerini daha kolay görmesi doğrultusunda çalışacağını ve halkın iradesine güvendiğini belirtti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER