Kadına Åžiddette Bahane Bitmiyor

Kadına Åžiddette Bahane Bitmiyor

Kadına Åžiddette Bahane Bitmiyor

Evinde sigara paketleri bulan öfkeli koca, “sen sigaramı içiyorsun” diyerek 13 yıllık eşini feci şekilde dövüp küfürler yağdırdı. 3 çocuk annesi kadın çocuklarının önünde yediği dayağın ardından kanlar içerisinde gece yarısı baba evine sığındı, jandarmaya gidip eşinden şikayetçi oldu. Dayak mağduru kadına hastanede 1 ay iş göremez raporu verildi.

Olay, perşembe gecesi saat 01.00 sıralarında Kavaklıdere'ye bağlı Kurcuova Köyü'nde meydana geldi. Bir şahsa ait arazide bekçilik yapan öfkeli koca R.Ç.(40) evde kendisine ait olmayan sigara paketleri buldu. Eşine, “bu sigaralar kimin” diye soran R.Ç., “babamın sigaraları, yarın götürüp ona vereceğim” cevabı üzerine öfkelenip, “yalancı, bunlar sana geldi değil mi, sen sigara mı içiyorsun” diyerek eşini yumruklamaya başladı ve hakaretler etti. Hırsını alamayan öfkeli koca karısını saçından tutup yerlerde sürükledi ve kafasını duvara vurdu. Bu sırada genç kadının aldığı yumruk ve tekmelerle dudağı patladı, kafası kanadı ve göğüs bölgesinde zedelenme meydana geldi. Kavganın ardından bir fırsat bulan G.Ç., gürültüye uyanan en küçük kızı 6 yaşındaki C.'yi de alarak aynı köydeki babası M.M.'nin evine sığındı. Sabaha karşı kızını kanlar içerisinde kapısında gören baba, kızını Yatağan Devlet Hastanesi'ne götürüp muayene ettirdi ve 30 gün iş göremez raporu aldı. Genç kadının dudağında, kafasında ve göğüs bölgesinde darp izlerine rastlanırken G.Ç. Kavaklıdere Jandarma Karakolu,na giderek dayakçı kocasından şikayetçi oldu.

13 yıldan bu yana kocasından sürekli dayak yiyerek hakarete uğradığını söyleyen ve iki hafta öncede yumruk atan eşinin parmağındaki yüzükle sağ şakağında yarılma meydana gelen G.Ç. gözyaşları içerisinde yaşadıklarını anlattı, “eşimden 13 yıldır şiddet görüyorum, en ufak tartışmamızda sürekli bana yumruk atıyor, sofradayken tabakları kafama fırlatıyor. İki hafta önce yine beni dövdü yumruk attı. Bu sırada parmağındaki yüzüğü sağ şakağımı yırttı, neredeyse gözümü çıkartacaktı. Çocuklarımın hatırına bunca zaman dayandım ama artık gücüm kalmadı. Olay günü yine bana şiddet uyguladı, intihar etmeyi düşündüm. Zaten depresyon ilaçları kullanıyor-dum ilaç içerek intihar etmek istedim. Avucumda hapları görünce “sen ne yaptığını sanıyorsun” diyerek daha çok dövmeye başladı, kafamı duvara çarptı. Kendimi zor kurtardım ve babamın evine sığındım” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Kızının evlendiği günden bu yana mutlu olamadığını söyleyen acılı anne S. M. (60), “benim iki oğlum var, kızımın şiddet görmesinden dolayı oğullarımın da başı belaya girer diye boşanmasını istedik ama kocasını sevdiği için hep itiraz etti. “Kocam değil mi, bugün döver, yarın sever” diyordu, ama son olaya artık dayanamadı. Damadım daha önce de oğullarıma silah çekti, küfürler etti “bir gün nasıl olsa sizi öldürecem” diyerek eşimi tehdit etti, biz de şikayetçi olduk. Kızım birçok kez gece yarıları eli yüzü kan içinde kapımıza geldi. Artık biz de boşansın istiyoruz, yeter” diye konuştu.

Öte yandan dayakçı koca R.Ç.'nin Kavaklıdere Jandarma Karakolu,nda alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER