Kahramanlık Destanlarının Şehrine Gezi

Yatağan Kıbrıs İlkokulu öğretmenlerinden İsmail Karaoğlan organizasyonunda düzenlenen Çanak-kale Gezisi'ne katılan çok sayıda kişi kahramanlık destanlarının yazıldığı bölgeyi yerinde gördü.

Kahramanlık Destanlarının Şehrine Gezi
 Yatağan Kıbrıs İlkokulu öğretmenlerinden İsmail Karaoğlan organizasyonunda düzenlenen Çanakkale Gezisi'ne katılan çok sayıda kişi kahraman-lık destanlarının yazıldığı bölgeyi yerinde gördü. 
17 Mayıs tarihinde Yatağan'dan yola çıkılan gezi hakkında açıklamalarda bulunan İsmail Karaoğlan; “17 Mayıs gecesi Yatağan'dan Çanakkale'ye doğru hareket ettik ve varış sonrası 
Çanakkale'den feribotla Eceabat'a geçtik. 
Ardından, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı ve diğer şehitlikler, Kirte Köyü (Alçıtepe Müzesi) ziyareti, Seddülbahir, Anzakların Lone Pione Anıtı, Yahya Çavuş Anıtı, Çanakkale Şehitleri Abidesi ve Müzesi gibi alanları ziyaret ettik ve Anzak Koyu'na giderek çıkartma yapılan yer ve Anzaklar Şehitlik Anıtı'nı yerinde gördük. 
Dönüşte Conk Bayırı, Kocaçimentepe ve Atatürk'ün taaruz emrini verdiği, şarapnelle yaralandığı siperleri ziyaret ettik. 
Arıburnu, Anafartalar, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği,  Askeri Müze, Nusret Mayın Gemisi gibi o dönemin kahramanlık ruhunu hala yaşatan miraslarımızı yerinde görmek bizleri duygulandırdı” dedi ve benzer gezilerin organizasyonunda yer almaya devam edeceğinin altını çizerek; “Kahramanlık destanlarımızın yazıldığı Çanakkale'yi pek çok kişinin görmesine vesile olabildiğimiz için mutluyuz. Çanakkale ruhunu anlayabilmek için oradaki havayı hissetmek gerek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68