“Kahvaltımı yaptım, meyvem çantamda” projesi Yatağan’da hayata geçirildi

“Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı Programı” kapsamında Yatağan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndaki öğrencilere kahvaltı etkinliği düzenlendi.

“Kahvaltımı yaptım, meyvem çantamda” projesi Yatağan’da hayata geçirildi
 Yatağan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. Halilibrahim Topaloğlu tarafından yürütülen “Kahvaltımı yaptım, meyvem çantamda” projesi kapsamında, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4-A sınıfındaki öğrencilere, kahvaltı ve kahvaltının ardından meyve yemenin önemi anlatıldı. Topaloğlu tarafından dengeli beslenme hakkında bilgiler verilirken, öğrencilere meyve ikramında bulunuldu.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Topaloğlu, beslenme konusunda ve içecekler konusunda öğrencileri uyardı.

Beslenmenin anne karnından başladığını belirten Topaloğlu, insan sağlığının korunmasında ve iyileştirilmesinde en önemli faktörlerden birisi olduğunu söyledi. Topaloğlu, “Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme herkes için, özellikle de çocuklar için gereklidir. Çünkü bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürdürülmektedir. Özellikle hızlı büyüme ile gelişme süreci olan bebeklik, çocukluk döneminde kazanılan beslenme önemlidir” dedi.

Çocukların günde 3 ana, 2 ara öğün olarak beslenmesi gerektiğinin vurgusunu yapan Topaloğlu, “Dikkat ediniz, öğün atlatmayın. Yeterli ve dengeli beslenme için dört temel besin grubundan her gün her öğünde tüketilmelidir” şeklinde uyardı.

Sinem Aydek’in sınıf öğretmeni olduğu 4-A sınıfında gerçekleştirilen eğitim sırasında, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Akdere, Okul Müdürü Ali Şerefli, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri hazır bulundu.

Eğitimin ardından öğrenciler, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından verilen balonlarla oynadı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68