banner80

Kaldırım işgalinde son 2 gün!

Yatağan şehir merkezindeki kaldırımların araç ve tezgâhlar tarafından işgal edilmesi üzerine harekete geçen Yatağan Belediyesi, bundan sonra kaldırımları işgal edenler için cezai işlem başlatacak.

Kaldırım işgalinde son 2 gün!
 Yatağan şehir merkezindeki kaldırımların, park edilen araçlar ve esnafların tezgahları tarafından işgal edilmesi, kaldırımı kullanmak isteyen yayalara engel oluyor, yayalar da uzun süredir bu duruma tepki gösteriyordu.

Bu konudaki tepkiler, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a ulaşınca, Işık da yasadan kaynaklanan yetkisini kullandı ve şehir merkezindeki kaldırımların işgal edenlerle ilgili bundan sonra taviz vermeyeceklerini açıkladı.

23 Mayıs Cuma günü itibarıyla Yatağan’da hiçbir aracın veya tezgâhın kaldırımları işgal edemeyeceğini söyleyen Işık, kurala uymayanlar için cezai işlemler yapılacağını söyledi.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Işık, “İlçemizdeki tüm vatandaşlarımızın hakkını korumak bizlerin görevidir. Sorumluluk alanımız içerisinde bulunan şehir merkezindeki kaldırımlarla ilgili birçok şikâyet aldık. Bu doğrultuda birkaç düzenleme yaptık. Yeni düzenlemeyle birlikte hiç kimse yaya kaldırımlarını işgal edemeyecek. Öncelikle araç sahiplerinin ve esnaflarımızın bu konuda anlayışlı davranarak yayalarımıza saygılı davranması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 7 yıl Önce

bu gidişle siz daha çok kaldırım kavgası yaparsınız. ameliyat gerektiren hastalığın tedavisini aspirin ile tedavi edemezsiniz. kesip atacaksınız

zühal dilek
zühal dilek - 7 yıl Önce

Kaldırım filan ikinci sırada kalsinda geçen bindigim otobüsün usb girişi yoktu ve sarjim bitti iki valizim vardı elimde otobüs şöförü otogarimizdan yana sıkıntılıymiş küçük olduğu için beni köprünün orda bırakacaktı sessiz biri olmuş olsaydım once yol üstüne büyük bir otogar yaptırsin daha sonra şehir içi otobüsü koysun en büyük sıkıntı bu bence

Can Kale
Can Kale - 7 yıl Önce

tek derdimiz kaldırımlar kalmıştı bravo başkan büyüksün bu uygulamanı bir hafta sürdürebilecekmisin acaba merak ediyoruz

SIRADAKİ HABER

banner68