Kaldırımdan Sonra Engelli Yolları da Tamamlanıyor

Yatağan Belediyesi, yaya kaldırımlarını, görme engellilerin kullanımına uygun hale getirmek için “görme engelli taş” uygulaması başlattı. Yatağan Belediyesi tarafından kaldırım kaplaması işlemi devam ederken engelliler ile ilgili kaldırım düzenlenmesi çalışmalarına da başlandı.

Kaldırımdan Sonra Engelli Yolları da Tamamlanıyor
 13.11.2013 tarihinde ihaleye çıkarılan kaldırım kaplaması ve engelliler ile ilgili kaldırım düzenlenmesi işinin ihalesini Önyapı Har. Nak. İnş. Gıda Madde San. Tic. Ltd. Şti. kazandı. Cumhuriyet Caddesi kaldırımlarına yer karosu ve engelli beton karosu döşeme yapımı işini alan Önyapı’ya, hak ediş maliyeti 51.224,00 TL tutacak olan yerin 29 Kasım’da yer teslimi yapıldı. Teslimin ardından çalışmalara geçtiğimiz günlerde başlanırken şuanlık dış mekan karosunun yapımının sürdüğü, önümüzdeki günlerde de engelli beton karosunun döşeme işlemine başlanacağı öğrenildi.

Bu kapsamda, ihalenin içeriği, 40x40x3,6 cm. ebadında dış mekân karosu 1500 m2, 40x40x4 cm. ebadında yüzeyi sarı kartelli engelli yer karosu 112 m2 döşemesi şeklinde açıklanırken konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, engelli yer karosu işleminin şuan için belirli bir bölgede uygulanacağını fakat önümüzdeki günlerde bu yer karolarının tüm ilçeye yayılacağını söyledi.

Başkan Işık, yaptığı açıklamada; “Görme engellilerin en büyük sorunlarından olan kaldırımlar, belediyemiz tarafından yeniden düzenleniyor. Yaya kaldırımlarını, görme engellilerin kullanımına uygun hale getirmek için ‘görme engelli taş’ uygulaması başlattık. Geçtiğimiz günlerde kaldırım kaplaması çalışmalarıyla başlayan süreç, engelli vatandaşlarımız için döşenen yer karosu çalışmalarıyla sürüyor. Buradaki çalışmalar, diğer mahalle ve caddelerde yapılacak olan çalışmalarla sürecek” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali güngör
ali güngör - 7 yıl Önce

bu kaldırım işi de duba işine benzemez umarım. herkesin malumudur büyük bütçe harcayarak uygulamaya konulan duba sistemi bir süre sonra iptal edilmişti. olan belediyenin parasına olmuştu.

SIRADAKİ HABER