Kaldırımların işgali, yayaların güvenliğini tehlikeye atıyor

Yatağan ilçesindeki kaldırımların tezgah ve araçlarla işgal edilmesi, yayaların güvenliğini tehlikeye atıyor.

Kaldırımların işgali, yayaların güvenliğini tehlikeye atıyor

Yatağan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, özellikle bazı caddeler ve sokaklardaki kaldırımlarda yürümenin kaldırım işgali nedeniyle imkansız hale geldiğinden rahatsızlık duyduklarını dile getirdiler.

Bazı esnafların kaldırımlara kurdukları tezgahlar ile kaldırımlara park edilen araçlar nedeniyle yayaların kaldırım yerine yoldan yürümek zorunda kaldığını aktaran vatandaşlar, duyarsızlık nedeniyle güvenliklerinin hiçe sayıldığını belirttiler.

Yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar, “Kaldırımlar yayalarındır” kampanyası başlatmanın hazırlığı yaptıklarını belirttiler.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Kaldırımlar yayanın hakkıdır demekten çok kaldırımlar insan ve insanların kullanımı içindir dersek daha doğru olur. Esnafın kaldırımları cüzi miktarda kullanmasında sıkıntı yok lakin en küçük otomobilden TIR' a kadar her türlü aracın kaldırımlara park ettiği araçlardan dolayı mazide çoğu ölümlü trafik kazaları olmuştur. Şimdi daha doğrusu bu iş bizim vasıfsız, bir halta yaramayan trafik polislerinin ihmallerinden kaynaklanmaktadır.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68