Kaliteli Eğitimin Temelleri Atılıyor

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğiyle hayata geçirdiği “AB Yolunda Kaliteli Okullar Projesi”nin başlamasının ardından değerlendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, eğitimde kaliteyi artırmaya çalıştıklarını belirtti.

Kaliteli Eğitimin Temelleri Atılıyor
 İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlayıp, Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA)’na Teknik Destek Programı kapsamında sunduğumuz  “AB Yolunda Kaliteli Okullar Projesi” hayata geçirildi. 17.06.2013 Pazartesi günü başlayan eğitim kapsamında ilçemiz okullarında görev yapan 40 adet Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı ve öğretmenin ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi eğitimi alacak ve eğitim sonunda kendilerine kalite uzmanı sertifikası verilecektir.
Eğitim kapsamında uluslararası kalite standartlarına uygun hizmetin nasıl verileceği üzerinde durulacaktır. Kalkınma Ajansınca eğitimi vermeye uygun görülen Besa Danışmanlık eğitmenlerinden Berke Funda eğitmen olarak görev alacaktır. 8 gün boyunca devam edecek olan bu eğitim sayesinde ilçemizde önemli gelişmeler yaşanması beklenmektedir. Bu proje ile hem ilçe eğitim kadromuz kalite kazanması hem de ilçe genelinde yeni projeler hazırlanmasına ön ayak olması beklenmektedir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 19:50
YORUM EKLE