banner80

Kamil Yüzbaşı’dan İrem’e Jandarma Rozeti

Jandarma Teşkilatı’nın 175'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret öğrencilere jandarmanın görev ve sorumlulukları anlatıldı.

Kamil Yüzbaşı’dan İrem’e Jandarma Rozeti
 Jandarma Teşkilatı’nın 175’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Yatağan ilçe merkezindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Fatih Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, sorumlu öğretmenleri ile birlikte, jandarmanın görevleri ile jandarma mesleği hakkında bilgi almak için Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Burada Yatağan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet ile bir araya gelen öğrenciler, merak ettikleri konular hakkında Kıspet’e sorular yöneltti.

Jandarmanın bir meslek değil, yaşam tarzı olduğunu belirten Yüzbaşı Kamil Kıspet, Jandarma Teşkilatı’na mensup olabilmenin aşamalarını anlattı. Jandarmanın görev ve yetkilerini anlatan Yüzbaşı Kamil Kıspet’ten günün hatırına rozetini isteyen 23 Nisan Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi İrem Karadağ’ı kırmayan Kıspet, üzerinde Jandarma Teşkilatı’nın logosunun bulunduğu rozeti İrem Karadağ’a hediye etti.

Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’nın bahçesinde olay yeri inceleme ve trafik ekipleriyle bir araya gelen öğrenciler, ekiplerin kullandıkları ekipmanlar ve teknikleri hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin ilgisini en çok olayı yeri inceleme ekiplerinin parmak izi alma tekniği çekti.

Komutanlık önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrencileri, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Kıspet tek tek tokalaşarak yolcu etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68