Kamışlıdere’de binlerce balık kıyıya vurdu

Yatağan ilçesindeki bir çayda yaşanan toplu balık ölümleri üzerine İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Kamışlıdere’de binlerce balık kıyıya vurdu
 Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, balık tutmak üzere Kamışlıdere Çayı’na giden vatandaşlar, çayın kıyısına vuran çok sayıda irili ufaklı ölü balıkları gördükten sonra durumu yetkililere bildirdi.

Kamışlıdere Çayı’na giden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, büyük bir çoğunluğu sazandan oluşan ölü balıklardan ve sudan numuneler aldı.

Yetkililer, bölgedeki çevre kirliliği sonucunda sudaki oksijen miktarının azalarak sudaki canlıların ölümüne sebep olabileceğinden şüphelendiklerini ve ölümlerin sebebinin yapılacak olan çalışmanın ardından kesinlik kazanacağını belirtti.

Eşiyle birlikte çay kıyısındaki otları toplayan 67 yaşındaki Hasan Bilgin, daha önceleri Kamışlıdere Çayı suyunun çok temiz olduğunu ve insanların çay suyundan içebildiğini söyledi.

Bilgin, ot toplamak için çaya geldiğinde çay boyunca binlerce ölü balık gördüğünü belirterek, yaşanan olaya üzüldüğünü kaydetti.

Duyarsız insanların çayı kirlettiğini anlatan Bilgin, balık ölümlerinin çaydaki kirlilikten kaynaklandığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95