“Kamuoyu yanlış bilgilendiriyor”

Geçtiğimiz gülerde CHP, MYK’dan Belediye Başkan Aday Adaylarının belirlenmesi konusunda tüm üyelerin katılımıyla meyil yoklaması kararı çıktığı yönündeki beyanatlarının yer almasından rahatsız olan CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, “beni arayıp son durumu soran gazeteci arkadaşlar maalesef ki benim söylediklerimi farklı algılamışlar” dedi.

“Kamuoyu yanlış bilgilendiriyor”
 CHP Genel Merkezinde temaslarını yürüten ve örgütlerin ön seçim talebini Ankara’ya taşıyan CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, 2014 yerel seçimleri öncesinde belediye başkanlarını belirleme yöntemi konusunda MYK Yerel Yönetim Komisyonuna taleplerini ilettiklerini ve bu yönde karar çıkmasını umut ettiklerini belirtti. Ancak kendisinin örgütün bu taleplerini Ankara’ya ilettiğini ve görüşmelerin olumlu geçtiğini belirtmesine rağmen bazı gazetecilerin sanki bu kararın kabul gördüğü şekilde haber yaptıklarını ve durumda kendisinin partili milletvekilleri ile karşı karşıya getirildiğini söyledi.

Öztürk Gazetemize yaptığı açıklamada; “biz örgüt kararını yukarıya taşımakla görevliyiz. Evet bizim örgütümüzün önseçim yapılması gibi bir kararı var. Ancak bu konuda nihai kararı Parti Meclisimiz verir. Yerel Yönetim Komisyonunun böyle bir karar alma yetkisi yoktur. Sanırım benimle konuşan gazeteci arkadaşlarım bunu farklı yorumlamış” diye konuştu.  

Haber ise şu şekilde yayımlanmıştı;

Mustafa Öztürk gazetecilere yaptığı açıklamada aday belirlemede izlenecek yolun ve takvimin belirlendiğini öne sürerek şu açıklamada bulunmuş ve aday belirleme takvimini de şu şekilde açıklamıştı; “Biz Muğla’nın ön seçim kararını genel merkeze ilettik. Saatler süren toplantılar sonucunda MYK’da beş kişiden oluşan yerel yönetim komisyonu kararını verdi. Büyük şehir belediye başkan adayı ve belediye başkanı olmayan yerlerde ilçe belediye başkan adayları Ekim ayı içerisinde tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklamasıyla belirlenecek. Belediye başkanına sahip olduğumuz ilçelerde ise belediye başkan adaylarımız Ocak ayı içerisinde yine aynı yöntemle tüm üyelerin katılımı ile Eğilim Yoklaması ile belirlenecek. Şimdi MYK alınan bu kararı Parti Meclisi’ne gönderecek. Bu karar tüm örgütümüze ve Muğla’ya hayırlı olsun. Emeği geçen herkese örgütüm adına teşekkür ediyorum”…

BÜYÜKŞEHİR ADAYI EKİM’DE

CHP İl Başkanı Öztürk’ün MYK yerel yönetim komisyonu tarafından alındığını ileri sürdüğü karara göre; Büyükşehir belediye başkan adayı ve CHP’li belediyelerin bulunmadığı Seydikemer, Menteşe (Muğla Merkez), Kavaklıdere, Dalaman, Ula ve Fethiye’de ilçe belediye başkanlıkları, belediye başkanı adayları, tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklamasıyla Ekim ayı içerisinde belirlenecek.

Yine Öztürk’ün belirlendiğini ileri sürdüğü karara göre; Milas, Bodrum, Yatağan, Datça, Köyceğiz, Marmaris ve Ortaca gibi CHP’li belediyelerin bulunduğu ilçelerde ise; tüm üyelerin katılımı ile yine eğilim yoklamasıyla Ocak ayı içerisinde belirlenecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
chp
chp - 6 yıl Önce

Bu basin nedense hep seni yanlis anliyor.acaba yalan soyluyor olabilrmisiniz

osman
osman - 6 yıl Önce

basın ve kamuoyu hep yanlış anlar başkanımı,birde bu ayakları bıraksa artık,koskoca chp'nin il başkanlığına getirdik ama kötü huylarımızı değiştiremedik,ama yakında genel merkez yeter der

hakan kara
hakan kara - 6 yıl Önce

sayın başkan, yatağanlı bir gazeteci ağabeyimizin bir muğla gazetesinde sizin hakkınızda yazdığı tekit yazısı var.okumanızı tavsiye ederim.

alı çakir
alı çakir - 6 yıl Önce

mustafa öztürkün şimdi kanka olduklarının geçen seçimde milas ve fethiyede kimi desteklediklerini araştıralımmı,yatağan niye siyasi yalnızlığa itildi

SIRADAKİ HABER