Kanalizasyon sızdı, kümes hayvanları telef oldu

Kanalizasyon sızdı, kümes hayvanları telef oldu

Kanalizasyon sızdı, kümes hayvanları telef oldu

Dere yatağından sızan kanalizasyon ve atık sular, mahalleliyi çileden çıkarttı. Çok sayıda kümes hayvanının telef olduğu dere yatağından akan kanalizasyon sızıntısına ve toplanmayan çöplere mahalle halkı tepki gösterdi, “hayvanlar telef oldu, sıra çocuklarımızda ve bizde.”

Yeni Mahalle 201 Sokak ile Åžehit Polis Memur Adil Alsan Parkı'nın kesiştiği bölgede kurumuş olan dere yatağından sızan kanalizasyon akıntısı ve çöp yığınları mahallelinin kâbusu oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde yine aynı bölgede haber yaptığımızı hatırlatan mahalle sakinleri o günden bu yana sorunlarına çözüm bulunmadığını ileri sürerek yetkililere tepki gösterdi. Mahalle sakinleri adına konuşan Hüseyin Karakaş ve Erol Gedik, havaların ısınmasıyla birlikte sinek ve pis kokudan evlerinde dahi duramadıklarını, birçok kez belediye ve GELİ'ye müracaatta bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını ileri sürdüler. GELİ'ye ait kanalizasyon şebekesinde yaşanan bir sızıntı nedeniyle sorun yaşadıklarını düşünen vatandaşlar sorunlarına çözüm üretilmesini istediler.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak ekipleri bölgeye göndererek gerekli çalışmaların derhal yapılacağını, ancak şu ana kadar kendisine bu konuda bir şikâyetin gelmediğini söyledi. GELİ Müessese Müdürü Ercan Gebeş ise kurumun teknik personeli ve belediye ekipleri ile gerekli çalışmalara her zaman destek vereceklerini belirterek vatandaşların mağdur olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68