Kanalizasyonun 3’de 1’i Tamamlandı

İller Bankası’na 2010 yılında yeni kanalizasyon şebekesi için müracaat eden Bozarmut Beldesi’nde yeni şebeke çalışmalarının başlamasının ardından projenin 3’te 1’inin tamamlandığı öğrenildi. Beldenin en büyük ihtiyaçlarından birini gidermek üzere olduklarını belirten Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan; “Görev süremiz boyunca eksiklerimizi gidermek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kanalizasyonun 3’de 1’i Tamamlandı
 Bozarmut Belediyesi’nin uzun süre yapım aşamasına getirmek için uğraş verdiği kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi çalışmalarının 3’te 1’lik bölümü tamamlandı.  
09. 10. 2012 tarihinde ihalesi yapılan projeyi 1 Milyon 166 Bin TL bedelle üstlenen firma yetkilileri amaçlarının çalışmaları bir an önce tamamlamak olduğunu belirtirlerken, Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan; “Beldemizde bir süre önce yapımına başlanan kanalizasyon için belediye başkanlığınca iller bankasına 2010 yılında müracaat etmiştik. 2011 yılı sonunda kanalizasyon projesini tamamlayarak  09/10/2012 tarihinde İzmir İller Bankası Bölge Müdürlüğü’nde ihalesini yaptık ve firmaya iş teslimi bir süre önce yapıldı. Devam eden çalışmalar sonunda projenin 3’te 1’lik bölümü tamamlandı. Çalışmaların kısa süre içinde tamamlanmasını ve yeni şebekemizin hizmete girmesini bekliyoruz” dedi ve proje hakkında bilgi vererek; “Bozarmut Beldesi’ne yapılacak olan kanalizasyonun uzunluğu % 20 artışla beraber 15 km, maliyeti ise % 20 artış hariç 1 Milyon 166 Bin TL. İşin yüklenici firmaya devrinin ardından 300 gün teslim süresi var. Projenin sonuçlandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
Ayrıca, Büyükşehir Yasası kapsamında Bozarmut Beldesi’nin mahalle statüsüne geçeceğini de hatırlatan Belediye Başkanı Dursun Karşıalan; “Belediye olarak beldemizin ihtiyaçlarını önem sırasına göre karşılamaya çalışıyoruz. Yeni kanalizasyon şebekesi de en önemli ihtiyaçlarımızın başında geliyor. Bizlere güç veren ve yaptığımız çalışmaları sahiplenen halkımıza da teşekkürü borç biliyoruz. Ancak bilindiği üzere 2014 yerel seçimlerinin ardından diğer beldeler gibi Bozarmut Beldesi de mahalle statüsüne geçecek. Bizlere güvenerek belediye başkanlığı görevini emanet eden belde halkımıza minnet borcumuzu bu süre zarfında ödemek istiyoruz. Bu süreci iyi değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2013, 19:01
YORUM EKLE