Kapanış Törenle Yapıldı

Yatağan Müftülüğü’nün ilçe merkezi ve bağlı birimlerdeki bütün camilerde uyguladığı Yaz Kuran Kursları’nın kapanışı dün düzenlenen törenle yapıldı. Kurslarda yaklaşık 2000 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz sayının her yıl arttığını söyledi.

Kapanış Törenle Yapıldı
 Yatağan Müftülüğü tarafından Yatağan merkez, belde ve köylerde düzenlenen Yaz Kuran Kursları’nın kapanışı dün düzenlenen törenle yapıldı.

YEAŞ Sosyal Tesisleri Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen törenin organizasyonu Yatağan merkez kurslarında eğitim gören öğrenciler tarafından gerçekleştirilirken, etkinliklere İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz’ın yanı sıra, Kuran kursu eğiticileri ve öğrenci velileri katıldı.

Törenler sırasında bilgi aldığımız Şahabettin Yılmaz; “Yatağan merkez, belde ve köylerde hizmet veren camilerde düzenlenen kurslara yaklaşık 2000 öğrencimiz katıldı.

Bu rakamın geçtiğimiz yıl 1600 civarında olduğunu belirtmek istiyorum. Kurslara katılım sayısının her geçen yıl artış göstermesi mutluluk verici. Amacımız bu sayıyı her yıl biraz daha artırmak.

Kurslarımız Kuran ve din eğitiminin yanı sıra çeşitli sosyal aktivitelerle öğrencilerimize hitap ediyor. Bu amaçla geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz turnuvalarımız da sona erdi. Kızlar için voleybol, erkekler için ise futbol dallarında düzenlediğimiz turnuvaların ödülleri de törenlerimiz sırasında takdim edildi” dedi ve; “Ayrıca kapanış törenlerimizin diğer bir önemli yanı da çocuklarımızın verdiği emek.

Törenlerin sunumuna kadar bütün aşaması öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirildi. Bütün öğrencilerimizi kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Törenler sırasında Yatağan merkez kurslarında eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve ilahi dinletisi büyük beğeni toplarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi. 

Bilindiği üzere 24 Haziran 2013 tarihinde başlayan kursların 23 Ağustos 2013 tarihine kadar devam edeceği belirtilmiş, birinci dönem 24 Haziran – 12 Temmuz 2013 tarihleri arasını kapsarken, ikinci dönem 15 Temmuz – 02 Ağustos 2013 tarihleri arasını, üçüncü dönem ise 05 Ağustos – 23 Ağustos 2013 tarihleri arasını içine almıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68