KARABÜK’TE MUĞLA’YI TANITTILAR

Cumhuriyet Kenti Karabük’te Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’de ilk defa Türkiye’nin tüm renkleriyle 81 ili, ‘İllerimiz Karabük Üniversitesi’nde Ayyıldızın Altında Buluşuyor’ etkinliği ile tanıtıldı. Muğlalı öğrenciler, stantlarını ziyaret edenlere Yatağan’daki deve güreşleri hakkında da bilgiler verdi.

KARABÜK’TE MUĞLA’YI TANITTILAR
 Karabük Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu 81 İl Buluşuyor Fuarına katılan Muğlalı öğrenciler ili tanıttılar. Muğlalı öğrenciler fuarda stantlarını ziyaret eden misafirlere zeytinyağı, bakırcılık, mermercilik, kültürel değerler, zeybek, Yatağan deve güreşleri ve turizm hakkında bilgiler verdiler. 42 bin öğrenci nüfusuna sahip olan Karabük Üniversitesi'nde Muğla standı büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında Muğla standını Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal başta olmak üzere birçok öğretim üyesi de ziyaret ederek Muğla hakkında detaylı bilgiler aldılar. Muğla standını ziyaret eden Bakan Güllüce ve Rektör Uysal öğrencilerin oynadığı zeybeği ilgi ile izlediler. Öğrenciler tarafından stantta sergilenen ve tadımı yapılan zeytin ve zeytinyağı ziyaretçilerden tam not aldı. İlin tanıtımı yapan öğrenciler stantlarını ziyaret eden misafirleri Muğla yerel ağzıyla konuşarak bilgi verdiler.

Muğla’nın tanıtımını ise Karabük Üniversitesi öğrencileri Ebru Kırıkoğlu, Ganimet Can, Gizem Keskin, Aslı Başpınar ve Fatih Korkar yaptı.

Stant görevlileri ve Muğlalı öğrenciler, amaçlarının Muğla’yı her platforma taşıyarak tanıtmak olduğunu belirttiler. Öğrenciler ayrıca standı ziyaret eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, zeytin, zeytinyağı ve Kavaklıdere’de yapılmış olan bakır eşyaları hediye ettiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68