Karadeniz turundan döndüler

İlçemizden bir grup öğretmen ve sağlık personeli ile ailelerinden oluşan gezi grubu, gittikleri Karadeniz Bölgesi’nden döndüler.

Karadeniz turundan döndüler
 Samsun’dan başlayan turda; önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı İlk Adım anıtı ve Bandırma Vapuru gezildi. Ordu, Giresun görüldükten sonra Trabzon Atatürk Köşkü, Uzungöl, Sümela Manastırı görüldü. Zigana Geçidi’nden geçilerek Gümüşhane Torul ilçesinde bulunan Karaca Mağarası görüldü. Daha sonra grup Zigana’da bulunan Gümüş Kayak Tesisleri’nde bir gece geçirdiler. Gece boyunca horonların tepildiği gibi zeybekler oynandı. Ağustos ayında soba başında ekmek kızartarak yapılan kahvaltıdan sonra soğuk havada yapılan doğa yürüyüşüyle devam eden gezide daha sonra Ayder Yaylası görüldü ve burada yöresel lezzetler tadıldı.

Gezi grubu yol boyunca Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilen lezzetleri tatma şansı bulduğu gibi alışveriş yapma imkânı da buldu. Bölgeden fındık, çay, pirinç, çikolata ve yöresel ürünlerden satın aldılar.

Şehzadeler şehri Amasya da görülen yerler arasında idi. Burada Şehzadeler Müzesi, eski konaklar, kaya mezarları görüldükten sonra, Ferhat ile Şirin su kanalları da görüldü. Güzel dokusuyla beğeni toplayan Amasya’dan sonra Ankara Beypazarı görüldü. Grup, pazar sabahı Yatağan’a döndü.

İzmir Baştur Turizm organizasyonunda gerçekleştirilen gezide; seyahat boyunca hoşça vakit geçiren grup, başka bir gezide buluşmak dileğiyle ayrıldılar.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68