Karantinaya uymayanlar KYK yurduna yollandı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında hakkında karantina tedbiri uygulanan iki vatandaş, karantina tedbirine uymadıklarının tespit edilmesi üzerine Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurda yollandı.

Karantinaya uymayanlar KYK yurduna yollandı

Yatağan ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirleri büyük bir kararlılıkla uygulanırken, denetimler de en üst seviyelere çıkartıldı. Kaymakamlık koordinesinde Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlerin büyük bir kararlılıkla uygulanmasına devam edilirken, denetimler esnasında haklarında ikametlerinde karantina tedbiri uygulanmasına rağmen iki vatandaşın izinsiz olarak ikametleri dışına çıktıkları tespit edildi. Her iki vatandaş hakkında Yatağan Polis Merkezi Amirliğinde adli makamların bilgisi dahilinde TCK 195. Maddesi gereği adli tahkikat başlatılırken, Hıfzıssıhha Kanunu 282. Maddesi gereği kişi başı 3 bin 150 lira olmak üzere toplamda 6 bin 300 lira idari para cezası uygulandı. Her iki şahıs da 14 günlük karantina tedbirlerinin kalan kısımlarının tamamlamaları içi polis refakatinde Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt Müdürlüğüne gönderildi.

Yetkililer haklarında karantina tedbiri uygulanan vatandaşların kesinlikle tedbirlere uymalarını isteyerek, uyulmaması halinde gerek adli gerek ise idari işlemlerin yapılarak, karantina sürelerinin tamamlanması için Muğla KYK Yurduna gönderileceğinin özellikle bilinmesini istediler. Yetkililer ayrıca vatandaşlardan zorunlu olmadıkça evlerinde kalmalarını ve Kovid-19 salgın hastalığının tam anlamıyla kontrol altına alınmadan ev ziyaretlerine gidilmemesini tavsiye ettiler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68